неділя, 27 березня 2016 р.

Зустрічі з майстринями«Авторські ляльки майстрів народної творчості» - таку назву мав захід із циклу зустрічей-знайомств «На гостини до майстрині», який відділ мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова провів разом із Херсонською спілкою народного мистецтва «Дніпровська палітра».

   На гостини до юних умільців ЗОШ №55 та читачів бібліотеки, членів спілки завітали майстрині, які творять своїми руками ляльки.
  
Голова спілки Олег Черненко привітав всіх присутніх із можливістю поспілкуватись, поділитись накопиченим досвідом, ідеями, знахідками, а також нагородив майстринь-лялькарів подяками за їх активну життєву позицію та участь у різних заходах як Спілки народного мистецтва так і громади міста.
   А потім кожна із майстринь познайомила учасників заходу зі своєю творчістю.
   Колоритна та говірка Ольга Жукова зачарувала всіх своїми легендами і бувальщинами, пов’язаними з кожною лялькою-мотанкою, розкрила таємниці і значення кожного оберегу. А раритетна валіза із численними яскравими автентичними українськими ляльками не залишила байдужими жодну дівчину.
  Молода майстриня Еліна Передерей розповіла історію виникнення ніжних та зворушливих ляльок-тільд, кумедних ведмедиків тедді. Ці модні та популярні нині ляльки Еліна шиє тільки із натуральних матеріалів, вручну, вкладаючи в них позитивний настрій та радісні емоції. Саме їх добродушність та чуйність вразили учасників заходу.

 А ось текстильні ляльки Тетяни Зуєвої підняли настрій і змусили посміхнутись. Цікаві, безпосередні та взяті з життя вони сподобались так, що бажаючих прийняти участь у майстер-класі було більш ніж достатньо. І коли за  допомогу майстрині вони отримали ляльку – то щастю їх не було меж!
  Звичайно ж, вразили скульптурні ляльки з пап’є-маше Ольги Степанової. Складна технологія їх виготовлення, довгий процес роботи з різними матеріалами визвали у всіх повагу та захоплення.
  Захід настільки припав до душі і глядачам, і майстриням, що, незважаючи на час, запитань, обміну думками та візитками було багато.
 Позитивна, піднесена атмосфера не залишила нікого байдужим. Школярки виявили бажання відвідати майстер-класи наших майстринь. А в планах відділу разом з Херсонською спілкою народного мистецтва «Дніпровська палітра» познайомити наше підростаюче покоління з талановитими митцями нашого краю і в інших напрямках декоративно-ужиткового мистецтва.


Немає коментарів:

Дописати коментар