понеділок, 24 листопада 2014 р.

Косплей як стиль життяКосплей як стиль життя став темою зустрічі з циклу «Про захоплення із перших уст», організованою відділом мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова для учнів Херсонського обласного ліцею та учасників Херсонського аніме клубу «.ХАК».

В останні роки «косплей» набув значної популярності серед молоді. В перекладі з англійської, це слово означає «костюмована гра», дійство, суть якого полягає в зображенні в режимі реального часу відомих героїв чи персонажів за допомогою костюмів та аксесуарів.


Основними прототипами костюмованої гри є персонажі мультфільмів, аніме, відеоігор, фільмів, коміксів, легенд, міфів. А також – реально існуючі особи із світу музики та телебачення. Сучасний косплей виник в Японії в середовищі фанатів аніме і манги, і для багатьох японців косплей став не просто захопленням, а стилем життя.Дійшла хвиля косплея і до нашого міста. Від самого початку вона була пов’язана з успіхом японських мультфільмів серед дітей та молоді. Так виник херсонський клуб шанувальників аніме «.ХАК», який зараз активно розвивається. Змінюється склад клубу, молодшає аудиторія, сьогодні до клубу приходять в основному школярі, студенти. Незмінним залишається лише головна ідея клубу – захоплення японською культурою, манга і аніме.

 Про все це, а також про життя клубу – аніме-сходки, конкурси, квести - розповіли його учасники учням ліцею. Лідер косплеєрів Олександр Шуміхін  постав перед глядачами в костюмі Саске - героя популярного серед підлітків та юнацтва мульсеріалу «Наруто». Його учні впізнали одразу, костюми ж інших учасників клубу учні вгадували усі разом, згадуючи відомі аніме.


Для ліцеїстів стала справжнім відкриттям розповідь Олександра та його друзів про своє захоплення, що стало не просто хобі, а справжнім зануренням до культури аніме та манга, яке потребує неабияких знань, інтелектуального та фізичного розвитку, роботи над собою. Адже косплей-зустрічі - це й обговорення новин світу аніме, й підготовка до участі у заходах, фестивалях, і звичайно, спілкування з однодумцями. 
 

Цікавим був й перегляд кількох відеороликів, які демонстрували розіграні сценки з аніме, срежисовані та відзняті учасниками клубу. Поділилися косплеєри зі старшокласниками й деякими планами на майбутнє. Адже клуб живе бурхливим життям, планує участь у косплей-фестивалях України та навіть задумує зняти косплей-фільм! Але для цього потрібні нові учасники, і клуб гостинно запрошує до себе усіх, хто захоплюється аніме, має бажання проявити свої акторські здібності, зігравши роль улюбленого персонажа. Декілька учасників заходу вже зацікавились цим запрошенням, тож, чекаємо на новини віх клубу «.ХАК»! Детальніше про аніме-сходки можна дізнатися на сторінці клубу:     https://vk.com/xak_anime

3 коментарі:

 1. Стільки цікавого для себе відкрила. Дуже гарна стаття

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую, приходьте на аніме-сходку до нашого відділу наступної неділі!)))

  ВідповістиВидалити
 3. Новогодняя косплей вечоринка от Херсонського аніме клубу «.ХАК»
  змінити статус
  Початок:2 сiчня о 14:20
  Закінчення:2 сiчня о 21:20
  ��Дата - 2 января (Пт)
  ⏰Время - 14:20, 40 мин точно ждем потом идем в Антикафе "Shuttle"
  ��Место сбора - за кн.Украина
  ��Стоимость вечеринки - 35 грн (эта сумма идет на еду и аренду.Если народа будет больше 25 человек,вход будет 15грн.)
  ��Программа: игры, косплей, фотосет, OST... .всеобщее веселье...)
  ☎099 795 12 36 - организатор TM VOLK
  ☎066 483 95 08 - организатор Saske Uchiha

  ВідповістиВидалити