понеділок, 14 жовтня 2013 р.

АRT-агенція «Дивоквіт» - мистецтво об’єднує громадуБагата Херсонщина на безмежні вкриті ковилом степи, на поля пшениці та соняшника, кавуни та виноград, але найбільше багатство краю, безперечно, - це люди. Працьовиті, щедрі, талановиті.
Для багатьох людей творчість – це просто захоплення, віддушина, для інших – сенс життя, володіння секретами майстерності, що передавалися від покоління до покоління. Сьогодні відроджуються, отримують нове дихання позабуті види рукоділля, але поруч із традиційними споконвічними напрямами у мистецтві рукотворної краси з’явилося багато нових, сучасних технік. 
Приверненню уваги громади, особливо учнівської молоді, до творчих здобутків майстрів рідного краю сприяє організація ART-агенції «Дивоквіт»,  що працює у відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова вже другий рік.
ART-агенція «Дивоквіт» - це епіцентр творчого і громадського життя, метою діяльності якого є розвиток, збереження та популяризація української культури, формування середовища для творчої реалізації підростаючого покоління, налагодження діалогу минулого з сьогоденням, поєднання традицій минулого і сучасного мистецтва.
Завдання ART-агенції:
- Пошук талановитих майстрів, працюючих у різноманітних техніках і напрямках мистецтва, які виділяються не лише своїми творчими здобутками, але й яскравими неординарними особистісними якостями;
- Сприяння розвитку художньої творчості і підтримка талановитої молоді;
Популяризація їх творчості серед населення та громадськості міста, області, країни.    

- Забезпечення координаційної діяльності бібліотеки, що встановлює зв’язки творчого осередку краю з громадою, її стійкого розвитку як культурного та дозвіллєвого центру. 
Майстри, з якими працює ART-агенція:
- Віталія Єрмакова (художнє вирізання, об'ємний декупаж, бумагопластика)
- Володимир Шамара (авторська кераміка)
- Ірина Кирпа (розпис по дереву) 
- Даря  Мазарчук (текстильні ляльки, біжутерія hand-made)
- Ірина Сергєєва (інтер'єрні ляльки)
- Юліана Олійник (картини зі шкіри)
Вчителі та керівників гуртків:
- Ірина Моісеєва, вчитель ЗОШ № 54 (квілінг, батік, вишивка) 
-           Поліна Кізенко, вчитель ЗОШ № 55 (фелтінг, шовкографія, текстильні ляльки)
-          Вікторія Лисенко, викладач ЦДЮТ (біокераміка) 
-          Олеся Фахрадова, викладач ЦДЮТ (м'яка іграшка)
-          Лариса Скрипнікова, викладач кафедри дизайну та комп’ютерної графіки ХНТУ (графіка, дизайн)
Юні майстри – “відкриття” ART-агенції:
-         Діана Смелікова  (декоративний живопис)
-          Владислав Соловйов (художня фотографія) 
-         Ростислав Буценко (художня аплікація кристалами)
-         Марія Єрмакова (квілінг, бумагопластика)

Партнерами агенції виступили:
-         Херсонський центр дитячої та юнацької творчості
-    Кафедра дизайну та комп’ютерної графіки Херсонського національного технічного університету
-      Кафедра теорії та історії української культури Херсонського державного університету
-        Херсонський навчально-естетичний комплекс «Художня школа»
-     Херсонська обласна телерадіокомпанія «Скіфія» (серія випусків авторської програми Оксани Страмнової «Скарбниця Таврійського краю»).

Техники  в яких працюють майстри:
     -         Квілінг
-          Художнє вирізання
-          Фелтінг (валяння)
-          Декупаж
-          Декоративний розпис
-          Текстильні ляльки
-          Керамопластика
-          Художня фотографія
-          Графіка, живопис
-          Вироби hand made
-          Декорування шкірою

Заходи, проведені ART-агенцією за  два роки  існування:
- вісім виставок-вернісажів молодих майстрів початківців з квілінгу, художнього вирізання, фелтінгу (валяння), декупажу, декоративного розпису, текстильних та інтерєрних ляльок, керамопластики, художньої фотографії, графіки, живопису, виробів hand made,  декорування шкірою
-   десять персональних та колективних виставок робіт обдарованих дітей  та студенської молоді міста
-    шість майстер-класів з гончарства, скраппбукінгу, ліплення, різних видів і технік розпису, виготовлення ляльок та прикрас, паперопластики із застосуванням  сучасних технологій.
ART-агенція стала місцем-оазою творчості майстрів краю, які своїм доробком презентують яскраву палітру тенденцій і технік сучасного декоративно-прикладного мистецтва: інтерактивним майданчиком і програмою, яка спонукатиме дітей та молодь творити, заохочувати до діяльності, прояву своїх здібностей та втіленню нових ідей. 
За два роки існування ART-агенції "Дивоквіт" як епіцентру творчого і громадського життя, назріла потреба поділитися набутим досвідом роботи. Тому у вересні цього року проект прийняв участь у декількох конкурсах, зокрема у конкурсі на найкращий плакат, що презентує нові послуги сучасної бібліотеки. Конкурс проводився в рамках Національного ярмарку бібліотечних інновацій "Сучасна бібліотека: рухаємось вперед!" у місті Києві. Крім того, електронна версія презентації ART-агенції "Дивоквіт" взяла участь та отримала ІІ місце в конкурсі "Згуртовуємо місцеві громади" під час обласного фестиваля "Бібліотечна палітра Херсонщини - 2013" Херсонського обласного бібліотечного товариства. 
Презентація нашого проекту:


Автори проекту:
Калмикова Ю.В., завідувач відділу мистецтв
Моісеєва В.С., бібліотекар І категорії відділу мистецтв
Наші контакти:
т.: 095-814-05-87; 29-60-68; 29-61-60
E-mail: metod-obu @ukr.net

5 коментарів:

 1. Молодці! Бажаю творчого процвітання вашій агенції, нових ідей, натхнення та злетів!

  ВідповістиВидалити
 2. Ви дівчатка просто супер-молодці!!! Бажаю вам нових яскравих виставок, зустрічі з цікавими майстрами. Відкривайте і просувайте нові молоді таланти. Таки краса врятує наш занедбаний світ!!!

  ВідповістиВидалити
 3. Дуже дякуємо! Будемо намагатися працювати ще краще та дарувати нашим відвідувачам яскраві враження та цікаві знайомства з майстрами та митцями нашої агенції!

  ВідповістиВидалити
 4. Я так вражена роботою вашої АРТ-агенції, що не можу добрати слів... Вами, колеги, зроблена така супер-величезна робота! Ви молодці! Нехай щастить Вам в подальшій роботі, цікавих зустрічей!

  ВідповістиВидалити
 5. Дякуємо вам за такі щирі та приємні слова! Вони справді окрилюють, надихають створювати щось нове, дивувати та вражати!

  ВідповістиВидалити