вівторок, 2 жовтня 2018 р.

Літературно-мистецьке дійство «Іронія та сміх І.Котляревського»

 220 років назад вперше був опублікований знаковий для української літератури твір - «Енеїда» Івана Котляревського. Сьогодні  «Енеїду» називають символом нової української літератури, і це не дивно, адже поема, над якою І.Котляревський працював майже три десятиліття, стала справжньою хрестоматією народного життя, панорамою побуту і звичаїв, книгою, яку не набридне перечитувати. 
Про це та не тільки, говорили на літературно-мистецькому дійстві «Іронія та сміх І.Котляревського» учні 8-А класу ЗОШ № 55 та бібліотекари відділу мистецтв Валентина Моісеєва та Ольга Коваленко. Адже поема «Енеїда», як справжній скарб, містить в собі багато цікавих та несподіваних знахідок. 
Наприклад, учні дізналися, що ілюстрації до різних видань «Енеїди» створювалися багатьма відомими художниками – Г.Нарбутом, М.Левицьким, М.Бутовичем, але найбільш відомими є ілюстрації до «Енеїди», створені Анатолієм Базилевичем.  
В 1968 році к 200-річчю від дня народження Котляревського, була видана поема з ілюстраціями художника. Ця книга стала сенсацією та перевидавалась17 разів, а ілюстрації стали справжнім національним маніфестом. 
Поговорили й про екранізації «Енеїди», адже ще й до сьогодні немає художнього фільму за цим твором, проте, є відомий мультфільм художника-аніматора Едуарда Кирича 1991 року, що став першим повнометражним мультфільмом незалежної України. 

А Херсонській обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша в 2012 році здійснив масштабну музично-театральну постановку «Енеїди» (режисер Сергій Павлюк), яка мала шалений успіх. 
Учні із задоволенням подивилися уривки з цих постановок, а потім й самі розіграли невеличку сценку з «Енеїди» – мова Котляревського звучала цього дня наживо! 

Але це ще не усі цікавинки, якими розважали бібліотекари своїх відвідувачів цього дня. 
Про те, якої була їжа давніх українців, як описувалось їх вбрання, стиль життя та навіть дозвілля – про все це можна дізнатись з поеми геніального Котляревського! 
Зокрема, бібліотекар відділу Ольга Коваленко розповіла учнями про ігри та забави, в які грали герої Енеїди: «Панас», «Свинки», «Джгут», «Кіт і миша», «Кітьки» - ось далеко не повний перелік народних забав. І виявилося, що грати в ці ігри - задоволення й для сучасної молоді, що й продемонстрували діти, із захопленням погравши в рухливі ігри «за Котляревським» на бібліотечній галявині! 

Тож, знайомство з класикою української літератури та книгою-ювіляром стало приємною та веселою несподіванкою для школярів, заохотило дізнаватися більше, дивитися та читати. 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар