неділя, 21 вересня 2014 р.

"Бісерні скарби" від майстрині Ольги Шаліної


Мабуть, немає жодної дівчинки чи жінки, яка б хоч колись не брала до рук бісеру, випробовуючи свою майстерність у бісероплетінні, або хоча б не мріяла цьому навчитися. Працювати з бісером приємно та цікаво: з нього можна щось сплести, нанизати, вишити візерунок, але це далеко не все. Є ще такі техніки, як бісерне ткацтво, в’язання гачком з бісеру - справжній "вищий пілотаж" майстерності, який потребує неабиякого терпіння, натхнення і незвичайних особистих якостей!
Саме з різноманітними і яскравими прикрасами, виконаними у цих складних і модних нині техніках бісероплетіння, знайомить виставка робіт молодої херсонської майстрині Ольги Шаліної "Розсип бісерних скарбів".  
І хоча бісер для Ольги - це лише захоплення, хобі, воно є
віддзеркаленням її стрімкої, пристрасної натури, яка завжди прагне чогось цікавого незвіданого. З дитинства вона спробувала себе у різних видах рукоділля - займалася і шиттям, і в’язанням, і вишивкою... Останнім часом Ользі більш за все подобається майструвати, створювати прикраси в традиційному українському стилі. Улюбленою її справою стало шукати старі, раритетні схеми народної вишивки та відроджувати їх, дарувати нове життя.
Відвідувачі відділу мистецтв зможуть переконатися у витонченості і вишуканості прикрас із бісеру - це й браслети, і ґердани, і пояси, а ще - чохли для телефонів, сумочки... Виконала їх Ольга в своїй улюбленій техніці - станочному бісерному ткацтві. Це досить  кропітка і затратна справа. Але результат просто вражає і виправдовує усі затрати часу та сил. 

Те саме можна сказати й про бісерні намиста - зовсім особливі речі, в’язані гачком з бісеру джгути. Складна техніка у якій виконані прикраси, вражає витонченістю та високою майстерністю!

Унікальність робіт Ольги полягає в тому, що вона намагається глибоко зануритися у джерела та мистецькі традиції нашого народу, відродити славу українських майстринь, золоті руки яких вишивали, нанизували, плели...  І створювали приголомшливу красу! Тож, завітайте до нашого відділу та помилуйтеся на дивовижні бісерні прикраси!

Немає коментарів:

Дописати коментар