понеділок, 24 лютого 2014 р.

Розповідь про субкультури "із перших вуст"


Сьогодні молодь усе частіше намагається виразити себе, свої прагнення, своє бачення світу, через приналежність до різноманітних молодіжних субкультур, яких налічується велика кількість: одні з них давно відомі та існують кілька десятиліть, інші - зовсім нові, виниклі вже в ХХІ столітті. 
 Для сучасних юнаків та дівчат субкультури - це, перш за все, реалізація потреби в самовираженні, в розвитку особистості, в можливості спілкуватися із собі подібними та зовнішня атрибутика, що дозволяє продемонструвати свою позицію оточуючим. 

Щоб розібратися в складному переплетенні сучасних молодіжних субкультур та рухів, у відділі мистецтв було започатковано цикл заходів, під назвою "Субкультура як спосіб виразити себе - про захоплення із перших вуст". Його мета - почути думку представників різних субкультур від них самих, поспілкуватися без упереджень та розвіяти найпоширеніші міфи, пов’язані з неформальними об’єднаннями. І перша така зустріч "Готи: на хвилі похмурого гламуру" була присвячена субкультурі готів.  
З учнями 10-ХБ класу Херсонського обласного ліцею Херсонської Обласної Ради прийшов поспілкуватися та розповісти про своє захоплення Дмитро Максименко - студент ІІ курсу ХНТУ.

Він вже п’ять років належить до цієї неформальні субкультури, тож, зі знанням діла розповів про особливості та відмінності готів - від вікторіанських до кібер-готів, про їх моду, музику, про те, чому готи вдягаються в чорне та яке відношення до них має вампірська естетика. Крім того, Дмитро відверто відповів на питання учнів, що саме привабило його до цього руху, як готичний стиль життя допомагає йому самовиразитись, та чи ставав він колись об’єктом агресії з боку негативно налаштованих оточуючих.

Також, він запевнив, що образ гота зовсім не заважає його навчанню, спілкуванню з досить широким колом людей, а також роботі волонтера в зоозахисній організації.   
Зустріч пройшла невимушено, легко та цікаво, усі присутні дійшли висновку, що не важливо, як ти виглядаєш та чим захоплюєшся, головне, щоб це не заважало спілкуванню, навчанню, не звужувало горизонти інтересів та мрій.   Захід вдало доповнила книжкова виставка, підготовлена працівниками відділу мистецтв, присвячена готичній тематиці в літературі, яка викликала в учасників неабиякий інтерес.

Сподіваймось, що наступні наші розповіді «про захоплення із перших вуст» пройдуть не менш вдало!    

Немає коментарів:

Дописати коментар