До Дня шоколаду в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулося особливе засідання молодіжного клубу «Моноліт». Цього разу юні учасники занурилися у дивовижний світ кавового живопису - одного з найароматніших і найатмосферніших напрямів сучасного мистецтва.
Захід розпочався з невеликої мистецько-пізнавальної відеопрезентації, під час якої молодь дізналася про походження техніки coffee art, її особливості та розвиток. Адже, кавове малювання - це стиль, який виник на межі експерименту й натхнення. А його історія розпочинається ще з другої половини XX століття, коли митці в Таїланді та Індії почали використовувати натуральну каву як барвник замість фарб. На перший погляд - звичайна рідина, а насправді - багатогранний інструмент для творчості. Нині кавове малювання набуло популярності в Європі, США та по всьому світу.
Уважно дослухалися учасниці заходу до розповіді про художників, яких так приваблює кава та широка палітра її відтінків – від теплої сепії до коричневого і золотистого: залежно від концентрації, вона дає різні тони: від ледь помітного бежевого до насиченого глибокого коричневого. Саме тому роботи митців, виконані кавою, нагадують старовинні гравюри або вицвілі фото, що надає їм особливого шарму та вінтажної естетики.
Після теоретичної частини розпочалося найцікавіше - практичний майстер-клас. Учасники власноруч пробували себе в ролі кавових художників. Створення кавових шедеврів викликало неабиякий інтерес та захоплення. Деякі малювали натюрморти з чашками, десертами й квітами, інші - пейзажі, кораблі, абстрактні композиції. Справжньою несподіванкою стали милі тваринки – котики і сова, які оживали з ароматних плям на папері.
Простір заповнився запахом кави, у руках юнацтва народжувалися витончені лінії, плями перетворювалися на візерунки, тіні - на сюжети.
Атмосфера була теплою, затишною й надзвичайно натхненною. Окрім мистецтва, молодь згадала цікаві факти про каву: її шлях із Ефіопії до Європи, легенду про пастуха Калді, який відкрив стимулювальні властивості зерен, першу кав’ярню в Османській імперії, кавові традиції в різних країнах. Так поєдналися історія, культура, гастрономія й творчість.
Захід продемонстрував, що мистецтво немає меж. Не обов’язково мати дорогі фарби й полотно, щоб створити красу - іноді достатньо чашки кави, трішки фантазії та бажання творити.
Молодіжний клуб «Моноліт» вкотре довів, що сучасна молодь здатна відкривати нові горизонти, черпати натхнення з простих речей і перетворювати звичне на прекрасне.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Дякуємо за Ваш коментар.