Долучайтеся до перегляду відео тут
Блог відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова
середа, 21 лютого 2024 р.
Життя як пісня
субота, 17 лютого 2024 р.
Майстер реалізму Валерій Машницький
Заслужений художник України Валерій Машницький народився в Москві 18 лютого 1934 року. А ось жив, працював, творив художник у Херсоні.
Він пройшов серйозну мистецтва та завжди залишався послідовним реалістом.
В історію художньої культури Валерій Машницький увійшов яскравим і самобутнім майстром сюжетно-тематичної картини, портретного та пейзажного жанрів, в основі яких – життєва правда.
Земний шлях художника закінчився 9 березня 2001 в рідному Херсоні.
пʼятниця, 16 лютого 2024 р.
Пісня буде поміж нас. Володимир Івасюк
4 березня 2024 року виповнюється 75 років від дня народження Володимира Івасюка, геніального композитора та співака, який зробив українську естраду відомою на весь світ. За фахом медик, а за покликанням — скрипаль, піаніст, віолончеліст, гітарист і автор пісень, які він відмовлявся писати російською мовою. Історія його смерті у Брюховицькому лісі під Львовом досі є таємницею, і винні в імовірному вбивстві не названі й не покарані.
Пісні Івасюка переживають нову хвилю популярності. Упродовж останніх років українці перевідкривають його постать для себе, твори композитора вчергове набувають актуальності й стають трендами в соціальних мережах, звучать по-новому в особистих плейлистах і діджей-сетах, якими Україну представляють закордоном. Його чудові пісні, які знають і співають далеко за межами України, є і завжди залишатимуться сучасними.
Самобутність, неповторність його таланту, творчого почерку, стилю залишаться назавжди в нашій культурі.
Фахівці відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова до ювілею митця створили відеорозповідь “Пісня буде поміж нас. Володимир Івасюк” із циклу “Знакові постаті української культури” та в межах бібліотечного проекту “Погляд з історії”.
Перегляньте відео, дізнайтеся більше про талановитого митця, вслухайтеся у водограй його мелодій. Водограй не замулився. І червона рута не прив’яла. Вони зачаровані таїною, ім’я якій — українська пісня!
пʼятниця, 9 лютого 2024 р.
Знайомство з українським бароко
Бажаючих познайомитися із золотим віком української культури – епохою українського бароко, запрошуємо переглянути відео
середа, 7 лютого 2024 р.
Світло українського бароко
Стиль бароко найвиразніше проявився у кам'яному будівництві культових споруд. Заслуга будівельників козацької доби в тому, що поширений з давніх часів тип великої дерев'яної церкви, вони вдягли у камінь, прикрасили безліччю чудових пластичних мотивів. В архітектурі українського бароко відчуваються візантійські мотиви архітектури Київської Русі.
Чому бароко – “козацьке”? Тому що найбільша кількість храмів у стилі бароко постала на території України за часів козацтва. Козаки активно долучалися до храмобудівництва та сприяли появі цивільних будівель: колегіумів, магістратів, житлових споруд, військових канцелярій – і все у стилі бароко.
Перегляньте відео і ви не лише побачите красу українського бароко, дізнаєтесь багато цікавого, а й почуєте дивовижну музику Дмитра Бортнянського та найвідоміший кант Григорія Сковороди.
пʼятниця, 2 лютого 2024 р.
Світла енергія та позитив акварелей Якова Басова
Ім’я художника більш відома в мистецькому колі та серед кримчан, адже саме в Сімферополі народився митець 2 лютого 1914 року. Живописно-художню освіту розпочав теж там - в студії академіка живопису Миколи Семеновича Самокиша. В рідні краї він повернувся і після продовження навчання в Ленінградському інституті живопису, скульптури та архітектури з 1933 по 1937 рік та участі у Другій світовій війні: з 1946 року він жив і працював у Ялті та Алупці, лиш іноді виїжджаючи для роботи за межі Криму.
Композиції Якова Басова гострі і різноманітні. Їх побудова мимоволі привертає глядача, примушуючи стати "учасником зображеного", як наприклад, відчути себе на борту рибальського судна у відкритому морі або на березі північного озера, або на галявинці осіннього лісу. Таке залучення художником глядача і спонукання його до сприйняття природи - це відмінна риса творчої манери Басова.
Твори художника експонувалися на 63 персональних і численних колективних виставках на Україні, в Росії, на 37 виставках в 22 країнах світу, в тому числі Канаді, Голландії, Норвегії, Австрії, Німеччини, Японії, Бельгії, Польщі, США, Італії, Іспанії, Англії , Франції.
Понад 600 робіт були передані художником в дар музеям Криму, понад 100 робіт знаходяться в зборах 42 музеїв України та за кордоном.
Яків Басов помер 16 березня 2004 року в Алупці на 91-му році життя.