понеділок, 11 січня 2016 р.

«Вовняна акварель» Поліни КізенкоВже вдруге відвідувачів відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова радує виставка молодої херсонської майстрині, вчителя трудового навчання школи № 55 м. Херсона, Поліни Кізенко, яка створює чудові речі в техніці фелтінгу.
Фелтінг (валяння вовни) - це робота з непряденою натуральною вовною. Здатність вовни звалюватися в щільну масу відома давно, а повсть – це перше, що навчилися робити люди з вовни тварин.
Для роботи в техніці валяння використовується тільки натуральна вовна. Фелтінг буває сухий і мокрий. У сухому валянні більш жорстку натуральну вовну особливим способом скачують, збивають, звалюють. У мокрому валянні вовну використовують більш м'яку і гладку, її попередньо замочують у мильному розчині, після чого труть і мнуть відповідно до заздалегідь наміченого візерунка. У техніці мокрого валяння виконують картини, одяг, прикраси, створюють унікальні по своїй красі речі.
Твори Поліни Кізенко – маленьке диво, яким хочеться милуватися, роздивлятися, брати до рук, приміряти. Дивовижні вовняні тваринки, казкові та фантазійні персонажі, прикраси, сумочки, чохли і навіть одяг – усе це створено майстерними руками пані Поліни. Цими витворами хочеться оточити увесь простір навколо – такою приємною є енергетика цих яскравих та теплих іграшок та інтер’єрних речей.
Сама майстриня каже, що їй валяння дарує справжнє задоволення. А ще - дуже нагадує живопис. Не випадково виставка має назву «Вовняна акварель» - це не тільки влучна метафора. Адже, за допомогою тонких волокон вовни, майстриня отримує нескінченну кількість відтінків, змішуючи різнокольорову вовну як фарби. Саме так народжується неповторна краса цих рукотворних шедеврів. Запрошуємо усіх бажаючих помилуватися ними!

1 коментар: