неділя, 7 червня 2015 р.

"Пухнаста радість" Олени ПлотниковоїВиставка м’яких іграшок: ведмежатка-тедді та його друзів, віднедавна відкрилася у відділів мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова.

Дивишся на цих милих, кумедних звіряток, створених руками майстрині Олени Плотникової, і ніби поринаєш у далеке, дивне та неповторне дитинство.

Олена завжди полюбляла рукоділля. І хоча за спеціальністю вона шкільний психолог, любов до шиття, вишивки, в’язання не покидала її ніколи. Це був кращий спосіб відпочинку, спроба реалізувати свої творчі ідеї, вміння, навички.  

Коло її інтересів величезне, адже цікавих і захоплюючих hand-made напрямків сьогодні дуже багато!  Молода майстриня вже встигла спробувати різні техніки рукоділля. А кілька років тому просто закохалася в м’яку іграшку ведмедика-тедді, побачивши на одному з форумів в Інтернеті майстер-клас з його виготовлення.

Так і почалося її нове захоплення. З першого погляду здається – що ж тут такого складного? Але, насправді, виготовити таку особливу іграшку – ціле мистецтво! У справжнього тедді є кілька важливих особливостей: руки та ноги мають рухатись на шарнірах, використовуються спеціальні матеріали – плюш, мохер, віскоза.  А ще, крім ведмедиків шиють так званих друзів тедді – зайчиків, слоненят та інших.

І кожна іграшка стає неповторною – навіть за однією викройкою важко пошити однакових звірят. У кожного ще в процесі шиття складаються свій характер, своя історія. Та й у майстрині в процесі роботи різний настрій, різні думки і сподівання. Тому й кожна іграшка виходить неповторною.

Звірятка Олени – дуже милі та мініатюрні: вміщуються у долоні. Іграшки набиті тирсою, тож, схожі на справжню живу тваринку, важкі та приємні на дотик. Взагалі, майстриня намагається максимально використовувати натуральні матеріали – вовну та тирсу для набивки, шовкові стрічки, бавовняний плюш та тканини для шиття, перламутрові гудзики для оздоблення.

Кожній іграшці віддано стільки тепла, любові та вміння, що розлучатися з ними для Олени дуже важко. Але вдома в неї ведмедики довго не живуть – швидко знаходять собі нових господарів серед друзів та знайомих.

Тож, поспішайте помилуватися дивовижними іграшками та ще раз згадати дитинство!

Немає коментарів:

Дописати коментар