вівторок, 5 травня 2015 р.

«Віртуальна медіастудія»: цікаво та пізнавально про мистецтвоУкраїнське мистецтво багатогранне та різноманітне. Хоча інколи ми знаємо чуже краще, ніж своє, рідне – саме це спонукає до вивчення тих цікавих сторінок та тем у вітчизняному мистецтві, які були незаслужено забуті або обійдені увагою. До таких тем належить й українське бароко, про яке мало відомо широкому загалу, хоча спеціалісти вирізняють десятки шкіл бароко на теренах України. Тож, не дивно, що культура бароко в Україні завжди викликає інтерес на заняттях з художньої культури у віртуальній медіастудії «Мистецтво у просторі і часі», які проводить відділ мистецтв.    
Вивчати художню культуру в старших класах загальноосвітніх шкіл почали не так давно, але учні Херсонського Таврійського ліцею мистецтв, в гостях у яких побувала наша медіастудія, вивчають цей предмет поглиблено та детально. Тож, їм особливо цікаво було вникнути в тонкощі мистецтва такої яскравої сторінки історії нашої країни, як Козаччина. Адже саме в цей період досягло свого розквіту явище козацького бароко – самобутнього архітектурного плину, що поєднав у собі риси західної архітектури та традицій народного зодчества.
Відеомистецька презентація, яку представили ліцеїстам бібліотекар Валентина Моісеєва та зав.відділом мистецтв Юлія Калмикова, познайомила з особливостями козацького бароко, у цікавій та доступній формі розповіла про найвідоміші пам’ятки зодчества, окреслила найхарактерніші риси, за якими легко впізнати витвори мистецтва бароко часів козаччини. 
Учні відкрили для себе західну та східну школи в архітектурі українського бароко, а у відеосюжетах помилувалися як всесвітньо відомими будівлями Андріївської церкви, Маріїнського палацу у Києві, Домініканського костелу та Собору святого Юра у Львові, так й невідомими шедеврами українського дерев’яного зодчества. 

І ще раз впевнилися, яка безмежно чудова та прекрасна наша країна, якими довершеними є шедеври архітектури, що прикрашають її величні стародавні міста…
Екскурс у історію віків завершився вдало, і пробудив в учнів цікавість до подальших мистецьких відкриттів. Тож, тепер чекаємо ліцеїстів на наступну зустріч вже у стінах нашої бібліотеки!       

Немає коментарів:

Дописати коментар