неділя, 19 січня 2014 р.

Паперові віражі


 Новий 2014 рік розпочався у нашому відділі новою виставкою, що має назву «Паперові віражі» в межах "ART-агенції "Дивоквіт". Це творчі роботи учнів Білозерського професійно-технічного училища №6: незвичайні і оригінальні роботи, виконані в техніці модульного оригамі.

      Красиве і корисне мистецтво оригамі прийшло до нас із Японії. В перекладі з японської воно означає виготовлення різноманітних фігурок шляхом складання квадратного аркуша паперу. 

Саме квадратного, адже квадрат вважався на Сході досконалою фігурою, символом космосу з якого на Землю приходить все. Оригамі стало частиною японської національної культури. А у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. воно з явилось і в Європі та стало масовим захопленням.
 Але за видимою легкістю та простотою, приховується кропітка праця, терпіння, увага та стриманість. Саме ці якості виховує у своїх підопічних наша колега – бібліотекар училища Олена Анатоліївна Сіліян. Вже третій рік поспіль, з дня працевлаштування в училище, вона збирає біля себе допитливих та творчих однодумців у гурток «Паперові фантазії». І поступово привчає їх не боятися проявляти свої таланти, здібності, фантазувати, вигадувати і втілювати свої ідеї у ось такі чудові роботи – витвори мистецтва, якими тепер можуть помилуватися всі відвідувачі нашої бібліотеки.

Гордо пишається своєю вродою білий лебідь, а поруч – чорний, але менший. Ніби життя то біла смуга, то чорна…, то любов, то журба. І як підтвердження, - чорно-біле пташеня лебедя.


Лебеді взагалі одна із популярних моделей 3D- оригамі, яке ще має назву модульного оригамі  -найбільш складний з його видів, що відносно недавно стало популярним і відомим серед широких мас.
Як правило, це тримірні фігури, які складаються із великої кількості трикутних модулів.
Створення таких фігур вважається найвищим рівнем майстерності.
Тож залишається лише захоплюватися і цирковим слоненям, і майстерно виконаним цуценятком та іншими чудовими виробами. 

Спогади про відомий роман О.Гріна навівають червоні вітрила парусника з чудернацькою головою попереду; лякає і притягує зір трьохголовий дракон та так і хочеться серед зими відчути запашні аромати букету квітів у різбляній вазі.

А Дід Мороз та Снігуронька з ялинкою нагадують про новорічно–різдвяні свята.


Символічно, що в центрі виставки завмер нерозривний тріумвірат – трійка білих лебедів на зелено-голубій галявині. Це Віра, Надія і Любов – дорогі і добре знайомі кожній людині почуття, які супроводжують нас від народження і до останнього подиху.

Справді чудова, дещо філософська, як і сама японська культура, виставка.

Тож приходьте, милуйтесь, дивуйтесь! А потім проявіть фантазію і починайте створювати свій світ оригамі! І повірте, це принесе вам незрівняне задоволення!3 коментарі:

  1. У нас такой 3D лебедь уже год украшает кафедру и не перестает восхищать всех посетителей!

    ВідповістиВидалити
  2. Яка чудова виставка! Всі вироби справді милують око своєю красою та неповторністю. Скільки я особисто вчуся робити поробки в техніці модульного оригамі але моїм виробам далеко до досконалості. Тож мені залишається тільки насолоджуватися бездоганністю робіт ваших чітачів.

    ВідповістиВидалити
  3. Дуже дякую за вашу цікавість та теплі відгуки! Ми самі кожній раз залишаймось вражені дивовижним роботами наших майстрів, а нас вже не так просто здивувати!) Це каже про те, які талановиті у нас люди!

    ВідповістиВидалити