четвер, 14 листопада 2013 р.

Майстер-класи від експертів із творчості!

  Останнім часом серед відвідувачів бібліотеки великою популярністю користуються майстер-класи від учасників нашого проекту «АRT-агенція «Дивоквіт».
  Майстер-клас, по суті, є уроком, що дає експерт в визначеному виді мистецтва, науки або ремесла, в якому розкривається якась особлива методика. Крім того, така форма заняття дає можливість учитися, спостерігаючи, як майстер навчає інших. Сьогодні — це один з основних засобів швидкого засвоєння нових технологій та підвищення майстерності.
А у відділі мистецтв майстер-класи із задоволенням відвідують шанувальники рукоділля та малювання. Так, на початку листопада майстриня Ірина Сергеєва – експерт із виготовлення текстильної ляльки - провела  майстер-клас по створенню ляльок-мотанок «Обереги мого народу».
З нетерпінням чекали на цей день старшокласниці Херсонського обласного ліцею Херсонської обласної Ради, які наприкінці жовтня відвідували у відділі мистецтв презентацію благодійної виставки Ірини «Люба моя Україно, ті – натхнення моє!» і були зачаровані майстринею та її роботами.
До майстер-класу старанно підготувалися і учениці, і Ірина, яка принесла заготовки для мотанки-круп’янички – набір тканин різної фактури, червоні нитки, а дівчата принесли ножиці, крупу, а головне – усі учасники заходу прийшли з великим бажанням творити!

Всі разом завзято поринули у процес виготовлення круп’янички, яку ще називають зерняночкою, бо вона начинена зерном або крупою із нового врожаю і має бути у кожній домівці як оберіг на ситість і добробут в сім’ї. 

Крок за кроком, повторюючи дії майстрині, старшокласниці створювали власноруч чудові вироби: поступово прикрасили своїх мотанок і плахтою, і хустиною, і шовковими стрічками. Замайоріло різнобарв’ям мотанок, розпалилися від задоволення дитячі обличчя, кожна вклала в свій оберіг часточку душі. Дівчата зробили чудові мотанки та отримали від спільної творчості велику насолоду!    
      А ось шанувальники коміксів та мультфільмів у стилі манга – учні Кіселівської ЗОШ та п’ятикласники херсонської ЗОШ № 54 - шикувалися у чергу, щоб потрапити на майстер-клас експерта з малювання у стилі аніме Інни Гречаної, виставка якої «Країна Світла і Тіні. Графіка фентезі» зараз демонструється у відділі мистецтв.

І якщо дорослі відвідувачі виставки більше звертають увагу на філософське значення та приховані смисли картин художниці, то школярі у захваті від листівок з улюбленими героями коміксів. Тож, не дивно, що майстер-класи, проведені Інною, пролетіли як одна мить, а кількість бажаючих ще й ще відвідувати заняття з манга-малювання зростає! 
Так, учні Кіселівської ЗОШ, які відвідали бібліотеку, спробували свої сили у малюванні улюблених мульт-персонажів – хлопці малювали завзятих ніндзя-підлітків Наруто та Саске, а дівчата – красуню-чарівницю Сейлор Мун. 
А майстер-клас «Малюємо аніме» для п’ятикласників ЗОШ № 54 став більш розгорнутим, адже дітей цікавило усе: як малювати обличчя, рухи героя, з чого складається комікс, чому у старих персонажів очі маленькі, а у молодших – великі, і відповіді на всі свої питання діти слухали, затамувавши подих. Під керівництвом Інни старанно повторюючи крок за кроком лінії та зображення, учні відкривали в собі вміння малювати улюблених героїв.   Наступним кроком стало малювання Чібі – кумедних симпатичних персонажів з маленьким тілом і великою головою та яскраво вираженою індивідуальністю. На подив, більшість класу успішно подолало перший урок знайомства з аніме - малюнки Чібі та мультгероїв були дуже схожі на оригінал! 
Але на цьому зустрічі п’ятикласників з художницею Інною не завершилися. На прохання дітей, через кілька днів відбулося продовження майстер-класу, на якому художники-початківці вчилися малюванню пропорційного тіла, голови, волосся, одягу, та отримали навіть домашнє завдання – використовуючи нові знання намалювати власних персонажів!


Отже, час осінніх майстер-класів у бібліотеці триває, чекаємо на нові цікаві зустрічі!      

2 коментарі:

  1. Та це ж круто побувати на таких цікавих майстер-класах!!! Яка краса зародилася в руках ваших відвідувачів! Не перевершенні заходи!!! Ви молодці, колеги! Подальшого вам творчого натхнення!!!
    P.S. Ви б не хотіли зняти капчу в коментах? Не зручно розглядати ці англійські букви. Блогери з досвідом радять це знімати, краще вже ставити модерацію.

    ВідповістиВидалити
  2. Дуже дякуємо! Найприємніше, що майстри з радістю погоджуються проводити МК, для них це таке ж задоволення, як і для дітей, які роблять справжні дива власноруч під керівництвом досвідчених експертів! Із задоволенням запросили б вас на наші МК, якби ви мешкали ближче)
    А стосовно комментів, обов’язково приберемо капчу, навіть не звертали на це увагу! Дякуємо, що поділилися блогерським досвідом!)

    ВідповістиВидалити