Українські письменники, які загинули від рук рашистів, могли б створити ще безліч романів та повістей, пронизливих та щемких віршів, дитячих казок та оповідок. Втім, їхній творчий доробок росіянам не знищити, а кожен твір загиблого письменника та поета перетворюється на документальне свідчення про війну.
24 березня 2002 року росіяни викрали письменника Володимира Вакуленка. У квітні його вбили на Харківщині під час окупації. Понад пів року його розшукували рідні, колеги, журналісти, розслідувачі та волонтери. Лише наприкінці листопада минулого року дані про загибель письменника Володимира Вакуленка підтвердила ДНК-експертиза. Але й мертвим він свідчить проти окупантів. У своєму щоденнику Володимир Вакуленко детально описував звірства та безчинства росіян у перші тижні окупації. Передчуваючи, що може загинути, письменник закопав свій щоденник у саду. Щоденник було знайдено і зроблено все для його публікації.
22 червня 2023 книгу «Я перетворююсь. Щоденник окупації. Вибрані вірші» Володимира Вакуленка-К. презентувала на «Книжковому Арсеналі» письменниця Вікторія Амеліна, життя якої обірвалося 1 липня 2023 року після ракетного обстрілу у Краматорську.
20 грудня 2022 року в бою під Бахмутом загинули 34-річний херсонський журналіст Антон Коломієць та Олександр Кузенков, автор книжки «Останні посмішки Іловайську».
У січні 2023 року на фронті загинув одеський журналіст, письменник та ресторатор Ігор Терьохін.
У травні 2023 року загинув письменник, автор роману «Завод» Ігор Мисяк, який брав участь у звільненні Херсонщини від російських окупантів.
У львівського бренд-шефа та блогера Андрія Гудими нещодавно вийшла з друку книжка «69 спецій для серця». Сам Андрій її вже не зможе побачити – 2 липня він загинув у боях під Бахмутом.
На фронті загинув військовий та письменник, автор роману-щоденника "Спокійної ночі)" Максим Петренко. Довгий час його вважали зниклим безвісти. 6 листопада цього року прийшла звістка, що експертиза ДНК підтвердила загибель письменника.
Немає коментарів:
Дописати коментар