Діти дізналися про історію мотанки – як з'явилася ще в дохристиянські часи та відігравала роль оберега в українських родинах. Вони зрозуміли велике значення мотанки як символа життєвої енергії, родинного зв’язку і захисту людини від злих сил.
Зацікавила учнів відсутність обличчя у мотанки-оберега. І, з подивом, почули, що, за віруваннями наших предків, лялька без обличчя не могла стати посередником між світом людей і духів - тому її неможливо «оживити» й використати зі злими намірами.
Вразило школярів і розмаїття видів та типів мотанок, кожна з яких має своє призначення та роль у житті людини: берегиня – захищає родину, дім та дітей, наречена – символізує щасливий шлюб, багаторучка – допомагає господині в усіх справах, а травниця – наповнена запашними травами, очищає оселю та заспокоює душу…
Під час заходів школярі мали можливість не лише переглянути відео, а й обговорити побачене, висловити свої думки щодо значення мотанки та традицій, пов’язаних з нею в сучасному світі.
Фахівці книгозбірні і на далі планують проведення циклу етнокультурних заходів, щоб ще більше дітей та молоді могли познайомитися з унікальними традиціями нашого народу.
Немає коментарів:
Дописати коментар