Блог відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова
середа, 27 березня 2024 р.
Свято театру
пʼятниця, 15 березня 2024 р.
Відеознайомство із художницею Сонею Левицькою
Учні дізналися про особисту життєву трагедію мисткині та про її цікавий і непересічний творчий шлях від Поділля до Парижа. Одружившись з пияком-лікарем, народивши розумову відсталу доньку, Софія Левицька змогла зберегти мужність духу і почала влаштовувати своє життя у Франції. Навчаючись у видатних художників того часу, вона змогла сягнути визначних висот.
А особливо учнів вразило те, що вона переклала на французьку мову і проілюструвала книжку Миколи Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки”.
Запрошуємо переглянути відео тут
субота, 9 березня 2024 р.
Софія Левицька — українка, яка підкорила Париж
На жаль, в українських музеях та приватних колекціях творів художниці майже нема, у Франції збереглися лише поодинокі графічні та олійні твори Софії Левицької. Друкованих матеріалів, розвідок і спогадів про неї, окрім згадок у сучасній їй французькій пресі також обмаль…
Фахівці відділу мистецтв створили до 150-річчя від дня народження художниці відео із циклу “Знакові постаті української культури” – “Софія Левицька – українка, яка підкорила Париж”. Тож, тепер всіх бажаючих дізнатися більше про долю, життєву трагедію та творчість Соні Левицької запрошуємо до перегляду мистецької розвідки, створеної у межах бібліотечного проєкту “Погляд з історії”.
четвер, 7 березня 2024 р.
Від фолку до року: співуче Шевченкове слово
Його вивчають у школі, вшановують на культурних заходах та надихаються творчістю під час революцій. День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати його творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.
Слухачам сподобався дует молодих популярних співаків Артема Пивоварова та Надії Дорофеєвої, які виконали композицію на слова поезії “Думи мої, думи”. Також не залишила їх байдужими і інша композиція на цю ж поезію, але у фольклорному звучанні харківського гурту BandurbaND.
Учні переконалися, що вірші Тараса Шевченка і нині не втрачають своєї актуальності і саме тому сучасні музиканти активно записують пісні, створені на основі поезії Кобзаря. Таким чином, виконавці відкривають для слухачів сучасного та актуального Тараса Шевченка.