четвер, 19 жовтня 2017 р.

Співочі традиції Таврії«Співочі традиції» Таврії» - так називалася краєзнавча мозаїка, яку провели працівники відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова для учнів 5-6-х класів ЗНЗ №55 м. Херсона.
 Здивуванню учнів не було меж, коли вони дізналися яке різнобарв’я народів та етносів проживає у рідному краї  та який безцінний скарб – неповторну, колоритну народну творчість залишили вони нам у спадок:  легенди, казки, думи, пісні…
Народні пісні, які прозвучали як приклад південно-степової фольклорної традиції, вразили присутніх ліризмом, мелодійністю та розспівністю.
Але найбільше учням до душі припали розповіді про сучасних  земляків-виконавців, які починали свою творчість в нашому місті, і саме тут відкрився  їм шлях до популярності та визнання. Це і Макс Барських, і Світлана Тарабарова, і Артем Мех, і Миша Романова, і кавер-група «B&B Projet», які сьогодні прославляють нашу Херсонщину на увесь світ.
Не забули згадати працівники відділу і про маленьку зірку школи  №55 - талановиту Лізу Волощенко, яка минулого року була учасницею телевізійного вокального шоу «Голос. Діти», а нещодавно отримала « Гран-прі» на XV Всеукраїнському дитячому фестивалі  «Чорноморські ігри - 2017».
Окрасою заходу стала книжкова полиця із збірками пісенного фольклору Херсонщини та розповідями  про наш чудовий край, про звичаї та обряди його мешканців.
Поєднання минулого та сьогодення в народній та сучасній пісенній творчості, як ознаки багатства духовної культури нашого краю, припало до смаку і вчителям, і учням.Немає коментарів:

Дописати коментар