вівторок, 16 серпня 2016 р.

Віртуальна виставка "Історія моди - історія життя"

Друзі! Заглянути за лаштунки модних показів, зрозуміти, що відбувається в майстерні дизайнерів і слідувати модним тенденціям можна різними способами. Але найпростіший  - це прочитати гарну книгу про світ моди. Перед вами – віртуальна виставка нових надходжень – книг про моду, зібраних у відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова, одну половину з яких потрібно читати, а іншу – захоплено розглядати!
На виставці представлені видання з історії костюма й моди, книги з порадами щодо створення іміджу в цілому, а також присвячені сучасному світу жіночого одягу з усіма його напрямами та стилями. На сторінках цих видань можна знайти цікаві історичні факти, роздуми авторів про моду і її знаменитих творців, аналіз змін, що відбуваються у світі одягу, а ще – прекрасні ілюстрації й фотографії.
Запрошуємо на нашу виставку!


1. Бенуа, Софья.
Коко Шанель : Создавшая вечную моду... / С. Бенуа. – М. : Алгоритм, 2013. – 269, [3] с.
Коко Шанель - найяскравіша зірка на небосхилі Високої моди XX сторіччя. На модний подіум Шанель зійшла як перша жінка, що скасувала корсети й увела зручний, елегантний і простий одяг, який полюбився всім жінкам світу. Один винахід "маленької чорної сукні", без якої не обходиться жоден  жіночий гардероб, зробило Коко Шанель легендарною жінкою-кутюр’є.
У даному виданні зібрані не тільки цікаві факти з життя Шанель, але й конкретні  мудрі вислови цієї незвичайної жінки, уривки з її мемуарів, а також спогади про неї та повний список фільмів, присвячених Шанель.

А чи знаєте ви… Маленька чорна сукня – перше, що приходить на думку, коли говорять про Коко Шанель. Це один з різновидів коктейльної або вечірньої сукні чорного кольору довжиною до колін, яке можна надягти не тільки вдень на роботу в офіс, але й на урочистий прийом, доповнивши сукню аксесуарами. Маленьку чорну сукню придумала в 1926 році Коко Шанель на згадку про загиблого коханого. До того моменту чорний колір, що асоціювався з жалобою, не мав успіху, але із приходом маленької чорної сукні став досить популярним. Дозволити собі таку сукню могла будь-яка жінка, навіть з невисокими статками, адже маючи одне таке вбрання, можна було за допомогою аксесуарів створити безліч комбінацій і щоразу  виглядати по-різному. І сьогодні ця легендарна сукня присутня в колекціях більшості модельєрів.
2. Блэкмен, Кэлли.
100 лет моды в иллюстрациях [Изоиздание] / Кэлли Блэкмен ; пер. с англ. Т. Зотиной. – Москва : КоЛибри, [2012]. – 382, [1] с.
У даному виданні представлено 400 ілюстрацій – картин, обкладинок, рекламних плакатів, вивісок, що супроводжували моду останніх 100 років.     Художники завжди були зачаровані модою. Але тільки в ХХ столітті ілюстрації зі сторінок таких журналів, як Vogue, Harper's Bazaar, Women's Wear Daіly зуміли перетворити звичне зображення одягу на сліпучий вихор мрії й настрою, почуттів й очікувань.  "100 років моди в ілюстраціях" - безцінна книга для всіх, хто цікавиться історією моди за останнє століття. Вона створена, щоб захоплювати й надихати, і стане чудовим подарунком для всіх, хто захоплений fashіon-індустрією.

А чи знаєте ви... Перші журнали, повністю присвячені моді, з'явилися ще в другій половині XVІІІ століття. До середини XІХ століття жіночі журнали про моду стали дуже поширеними, завдяки збільшенню кількості індивідуальних швацьких машин, а також прогресу в друкарській справі, що дозволив зменшити ціну на видання. З 1829 року у Франції почав видаватися журнал La Mode, вся інформація в ньому подавалася в специфічному суспільно-філософському стилі. До середини 1930-х років у журналах з'явилися перші фотографії. 1920-і й 1950-і роки ХХ століття - це "золоте століття модного глянцю". У ці роки йшов розвиток друкованих технологій, завдяки якому покращилася якість ілюстрацій, знизилася вартість кожного випуску, а жовтий шорсткий папір низької якості був замінений на білий, а потім і на глянсовий. Модні журнали стали найбільш доступним і масовим типом ЗМІ.
3. Васильев, Александр.
Этюды о моде и стиле / А. Васильев ; оформ. А. Рыбакова. – 2-е изд. – М. : Альпина нон-фикш, 2009. – 559 с.
Олександр Васильєв - історик моди, театральний художник і знавець російського зарубіжжя, відомий як телеведучий програми "Модний вирок". В 1980-х роках він емігрував у Францію, де зібрав унікальну колекцію костюма й аксесуарів XІХ-XX століть.
Автор знайомить з історією своєї колекції, згадує про батьків, ділиться міркуваннями про історію й еволюцію одягу, розповідає про знаменитостей, з багатьма з яких його пов'язували дружні стосунки. "Етюди про моду й стиль" написані яскраво й дуже жваво, що робить цю книгу доступною для широкої читацької аудиторії.
4. Ганн, Тим.
Библия моды : Увлекательная история вещей из вашего шкафа / Тим Ганн в соавторстве с Эйдой Кэлхун ; пер. [с англ. Т. Зотиной]. – Москва : КоЛибри, 2014. – 320 с.

У своїй книзі-путівнику "Біблія моди" Тім Ганн  розповідає захоплюючу історію кожного предмета одягу з найдавніших часів. Мода народжує моду, і життя у всіх її аспектах і проявах відбивається в стилях одягу. Саме про це книга Тіма Ганна. Разом з ним ви відправитеся в подорож світом високої моди, довідаєтеся про зльоти та падіння в її історії, про еволюції самих різних речей . Великий знавець і дослідник моди, дотепний і бездоганно елегантний Ганн допоможе вам по-новому поглянути на свій гардероб. Його чудова книга надихне вас, розширить і змінить уявлення про минуле, сьогодення й майбутнє моди!

А чи знаєте ви... Біблією моди називають сучасний модний журнал Vogue - жіночий журнал, що видається з 1892 року. Всесвітню популярність цьому виданню принесла Анна Вінтур, яка є його редактором і донині. Із самого початку своєї роботи в Vogue (з 1988 року) головний редактор позиціонувала його як журнал мод "номер один" у світі. Крім того, Вінтур максимально розширила аудиторію журналу, наголошуючи на тому, що висока мода доступна для всіх, а не тільки для обраних. Характер і стиль правління головного редактора американського Vogue описаний у популярній книзі Лорен Вайсбергер "Диявол носить Prada", що вийшла 2003 року.


5. Готье, Жером.
Chanel. Энциклопедия стиля : [альбом] / Жером Готье ; [ред. Е. Тарусина] ; пер. [с англ. О. Чураковой]. – Москва : КоЛибри, 2013. – 304 с.

Завдяки зусиллям Джерома Готьє, книга "Chanel. Енциклопедія стилю" наповнена унікальними роботами найбільш відомих фотографів-професіоналів минулого сторіччя й наших днів, які працювали с домом  Шанель. Епоха великої мадемуазель давно минула, але її безцінна спадщина назавжди залишиться в скарбниці фешн-індустрії.  Ілюстрації, представлені у виданні, демонструють еволюцію безцінного стилю,  оскільки авторові вдалося зібрати унікальні роботи найяскравіших фотографів.

А чи знаєте ви… Символ будинку Шанель - дві букви "С" - початкові букви імені й прізвища Coco Chanel. Шанель надавала великого значення символіці, бо вважала, що досягла успіху не тільки завдяки завзятій праці й таланту, але й впливу символів удачі й везіння в її житті. Одним із символів, у який вірила Шанель, була цифра п'ять - саме під таким номером з'явилися її перші парфуми. Іншими популярними символами модного будинку, що приносять йому вдачу, стали комета, бант, перо, лев, гірський кришталь.6. Ильинский, Михаил Михайлович.
Джанни Версаче : Жертва красоты и моды / М. М. Ильинский. – М. : Алгоритм, 2013. – 285, [2] с.
Джанні Версаче  - кутюр’є, ім'я якого перетворилося на бренд. Джанні Версаче обожнювала преса, його одяг носили зірки першої величини, від Мадонни до принцеси Діани. Один з найвизначніших кутюр’є ХХ сторіччя, Версаче залишив після себе третю у світі по могутності імперію, яка впливає на естетику й тенденції моди й у ХХІ столітті.
Книга М. Ільїнського, який особисто знав італійського дизайнера, - спроба написати картину екзотичного й небезпечного світу моди, у якому жив і творив великий кутюр’є, розібратися в мізансценах грандіозного спектаклю під назвою "Висока мода".

А чи знаєте ви… Символ будинку Версаче - голова Медузи Горгони. Сам маестро пояснював знаменитий логотип таким чином: "Вибір був зроблений абсолютно свідомо. Медуза символізує красу й фатальні чари античної давньогрецької класики як у мистецтві, так й у філософії. Вона - синтез краси й простоти, що у буквальному значенні паралізує й навіть гіпнотизує". Легендарна голова Медузи, обрана дизайнером як  автограф для своїх творів, стала однією із найбільш відомих у морі модних тенденцій, а також своєрідним містичним знаком. Той, хто піддався владі Медузи - уже ніколи не зможе жити без Версаче.


7. Симс, Джош.
Иконы мужского стиля / Джош Симс ; пер. [с англ. В. Мельникова]. – Москва : КоЛибри, 2012. – 188 с.
Джош Сімс - автор статей про моду й стиль для The Fіnancіal Tіmes та інших відомих видань,  автор книг "Культовий повсякденний одяг", "Рок/Мода" та багатьох інших. Його книга "Ікони чоловічого стилю" - це розповіді про найвідоміші  аксесуари й предмети одягу, про дизайнерів, що їх придумали, про героїв, що зробили їх культовими. Ці речі носять фермери й кінозірки, спортсмени й військові. Ці речі носите ви. Довідайтеся їхню історію.

8. Ффулкс, Фиона.
Как читать моду : современный курс по стилю и моде / Ф. Ффулкс ; пер. [с англ. Ю. Б. Капустюк]. – М. : Рипол Классик, 2011. – 256 с.
Енциклопедія «Як читати моду»  допоможе вам вдосконалити свій смак і справити враження на оточуючих. З її допомогою ви легко зорієнтуєтеся у світі сучасних тенденцій і знайдете власний індивідуальний стиль. А ще надасте своєму образу той штрих, що наблизить вас до досконалості.
У зручному кишеньковому форматі представлений перелік  основних модних течій Європи й Америки за останні двісті років, огляд різних технік, тенденцій і матеріалів, кращі колекції, а також секрети успіху знаменитих дизайнерів й
"родзинки" ведучих брендів.

А чи знаєте ви… Стиль - це форма життя й діяльності, що характеризує особливості спілкування, поводження й мислення, манеру поводитися та одягатися. Стиль в одязі - уміння створити ансамбль відповідно до віку, статі, професії, соціального статусу, епохи життя суспільства, національності, а також доречності та функціональності. У стилі одягу особливо важливі аксесуари, взуття, колір тканини, фурнітура, деталі обробки, крій одягу. Стиль одягу є одним з основних елементів іміджу людини.


9.  50 платьев, которые изменили мир / Design Museum ; пер. [с англ. Н. Цыпиной]. – Москва : КоЛибри, 2014. – 109, [2] с.
Сукня - це символ жіночності й знак соціального статусу, втілене кокетство й витвір мистецтва. У даній книзі представлені вбрання, створені великими кутюр’є, кожний з яких залишив блискучий слід в історії моди.
У книзі представлені 50 суконь з колекції Лондонського музею дизайну - головного світового музею, в експозиції якого відбиті всі напрями сучасного дизайну. Мова йде про знакові сукні, що вплинули на загальносвітові модні тенденції, у період з 1915 по 2007 рік. Кожна з них потрясає, надихає й захоплює.

А чи знаєте ви… Лондонський музей дизайну -  перший у світі музей найвизначніших досягнень сучасної культури. Музей дизайну був відкритий в 1989 році, ніде у світі раніше не створювалися подібні проекти. Музей розглядає всі види дизайну - і архітектурний, і промисловий, і графічний. Тут немає постійної виставки - експозиції регулярно міняються. Виставка може бути присвячена взуттю, біжутерії, меблям, відеоіграм, одягу, домашній техніці, текстилю - чому завгодно, адже виробництву будь-якої речі передує робота дизайнера. Саме так у музеї бачать дизайн - як невід'ємну частину кожного аспекту життя. Сьогодні музей не просто популярне місце для туристів, але, насамперед,  еталон якості. Дизайнери, які мали честь бути виставленими в Музеї дизайну - справжні та визнані професіонали.

Немає коментарів:

Дописати коментар