Коли за вікном літнє сонце і так хочеться мандрувати - вирушити в подорож можна не лише реальними дорогами, а й книжковими стежками. Саме для цього у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки відкрилася яскрава і тематично насичена виставка-рекомендація під назвою «Літо на книжкових островах».
Це не просто виставка, а цілий архіпелаг читацьких відкриттів, який створено з любов’ю до читачів книгозбірні. Бібліотекарі підготували добірку книг, які не дадуть нудьгувати під час канікул. Від веселих і захопливих пригод до глибоких роздумів про себе і світ - на кожному «острові» виставки чекає своя особлива історія.
Так, розділ «Острів пригод і мандрів» - для тих, хто не уявляє літа без пригод і несподіваних відкриттів. Це книги про подорожі, випробування, загадки. Читачі будуть мандрувати і з юним героєм «П’ятнадцятирічного капітана» Жюля Верна - рішучість, мужність і кмітливість якого вражають навіть дорослих, і, разом із школярем Федьком та його друзями із повісті Сергія Гридіна «Федько у пошуках чупакабри», вирушать на пошуки міфічної істоти (чупакабри). А книга Зірки Мензатюк «Денне літо в Криму» ніжно й поетично занурить читача у теплу атмосферу сонячного Криму...
У розділі «Острів фантазій і магії» зібрані книги, де діють магія, дракони, паралельні світи й інші реальності. Серед них - популярна серед підлітків серія Наталії Щерби «Лунастри», яка захоплює з перших сторінок та наповнена елементами фентезі, таємницями, небезпечними пригодами та доленосними рішеннями. Кожен, хто вірить у незвичайне, знайде на полиці фантастичний роман Марини та Сергія Дяченків «Армагед-дом», фентезійний детектив Анни Каньтох «Таємниця Проклятого лісу», «Крадій часу» - п'ятий і заключний роман циклу про Смерть із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта, «Голос давніх сновидінь» - першу книгу із серії «Крук та Чорний метелик» української письменниці Ольги Мігель, тощо.
«Острів романтики і сердець» - це про перше кохання, дружбу, переживання, стосунки. Слід зазначити, що твори з цього розділу написано з повагою до читача, без моралізування, із розумінням переживань та страхів підлітків та молоді. Серед книг: роман "Провина зірок" Джона Гріна, що розповідає про трагічну історію кохання двох підлітків - Гейзел та Огастуса, які страждають на рак; глибока повість Ірен Роздобудько «Арсен» - про юнака, який пізнає силу любові, дружби та вибору; «Самотність у Мережі» Януша Леона Вишневського - історія віртуального кохання, яке переростає у реальні почуття та інші...На «Острові гарного настрою» можна познайомитись з гумористичними, легкими, життєрадісними історіями та коміксами. Так, «Щоденник слабака» Джефф Кінні – це, не що інше, як ілюстрований щоденник школяра, який намагається вижити у світі старшої школи. А у коротких діалогах та простих ситуаціях, описаних у творі, упізнає себе кожен підліток. Схожа і відома серія Марини Павленко «Русалонька із 7-В» про пригоди, шкільні перипетії й дива семикласниці Софійки – «українського Гаррі Поттера», але з душею нашої школи! Знайде свого читача і романтична та добра історія Люсі-Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів», і глибока, тепла й дуже атмосферна проза Йоанна Яґелло «Кава з кардамоном» - сучасна історія про дівчину, яка раптово відкриває сімейну таємницю...
Цікавий і розділ «Острів вічних питань» - книги про дорослі питання: втрати, булінг, інакшість, моральний вибір…
Торкне кожного, хто вже відчув глибину життя, надзвичайно тонка історія Анджели Нанетті «Мій дідусь був черешнею» про любов до родини, пам’ять і втрати. Ще одна розповідь про біль, зцілення і силу говорити правду - книга Кайлі Форнасьєр «Усе, про що я мовчала». Поряд на полиці - щоденник розумного і спостережливого підлітка, який не боїться дивитися у себе (Наталі Малетич «Щоденник Єльфа») та інші твори українських та зарубіжних авторів.

Немає коментарів:
Дописати коментар
Дякуємо за Ваш коментар.