понеділок, 28 липня 2025 р.

Лото в житті й на полотні

 

У молодіжному літературному клубі «MoNoLit», що діє при Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки, відбулася незвичайна зустріч, яка поєднала захоплюючу гру, мистецтво та пізнання - LOTO-віраж «Хто закричав “Bingo!”?».

Тема зустрічі - лото, що виявилася значно глибшою та цікавішою, ніж просто дозвілля з дерев’яними бочатами та картками. На початку зустрічі бібліотекарі запросили молодь у мандрівку сторінками історії лото, адже гра, яка сьогодні здається звичайною розвагою, має багаті історичні корені. Вони дізнались, що вперше гра в лото  з’явилася у XVI столітті в Італії під назвою Lo Giuoco del Lotto dItalia  і з часом поширилася у Францію, де у XVIII столітті стала надзвичайно популярною серед вищого товариства. А у  Німеччині її навіть почали використовувати як навчальну гру для дітей, навчаючи арифметики та правопису. І  вже у Великобританії та США лото трансформувалося у всім відому гру «бінго».




        

Особливу увагу учасників заходу привернула мистецька частина зустрічі, яку підготував відділ естетичного виховання, - аrt-екскурс «Лото на полотні». Всі разом вони зазирнули у світ картин, на яких оживають ігри минулого - від захопливої гри в лото до інших розваг, що дарували людям радість спілкування і дух дружнього суперництва. На великому екрані оживали художні полотна й гравюри, на яких було зображено моменти гри в лото у різні епохи. Відкриттям для молоді стала творчість Шарля Жозефа Шаплена та його картина «Гра в лото»,  на якій юні дівчата грають в цю гру. Художник зумів передати атмосферу сімейного кола та теплоту жіночої дружби.  А робота Жана-Батіста Лебеля «Лотерея» вразила справжньою візуальною розповіддю про салонну культуру XVIII століття. Не менш цікавими були роботи й інших митців, на яких лото стало частиною громадських розваг та які передавали не лише сам процес гри, а й настрій гравців.





 Завдяки творам художників, учасники побачили, що лото - це гра, яка об’єднувала і панів, і простих людей та зображувалась у мистецтві як символ радості, спілкування і навіть філософського осмислення дозвілля.

По завершаю інформативної частини, усі присутні із захопленням взяли участь у дружньому змаганні - грі в Лото! Було багато сміху, азарту, позитивних емоцій, а головне - спілкування.







Молодіжний клуб ще раз довів, що «MoNoLit» - це не просто читання книг, а жива платформа культурного діалогу, обміну ідей та творчого розвитку молоді. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякуємо за Ваш коментар.