вівторок, 12 жовтня 2021 р.

День українського козацтва або День захисника і захисниць України.

14 жовтня українці святкують одразу декілька свят. Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва та віднедавна – День захисника і захисниць України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно.

Працівники відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова підготували історико-пізнавальний екскурс «На перехресті віків: Козацтво та Козацьке бойове мистецтво», який знайомить з історією козацтва та його славетними представниками, традиціями та звичаями Запорізької Січі.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Недарма зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І, до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

В цей святковий день щиро бажаємо, аби Пресвята Богородиця оберігала усіх нас, Україну, берегла життя наших захисників. Зичимо всім добра, щастя, міцьного козацького здоров’я та миру.



Немає коментарів:

Дописати коментар