четвер, 8 липня 2021 р.

Івана Купала

Свято Івана Купала в 2021 році, як і завжди, припадає на 7 липня. Однак відзначати його починають ще напередодні - ввечері 6 липня, відразу після заходу сонця. Гуляння тривають всю ніч: народ гуляє до самого світанку. Але чому ж саме ця ніч вважалася такою особливою? Адже наші предки були впевнені, що в цей темний час лісовики, русалки, водяні, будинкові та інші нечисті виходять «на полювання», вода і вогонь набувають магічну силу, а десь в світі зацвітає папороть. Справа в тому, що раніше ніч на Івана Купала дійсно відрізнялася від всіх інших ночей, так як була найкоротшою в році (спочатку це свято відзначалося в день літнього сонцестояння - 21 червня). Потім дата святкування кілька разів зміщалася: з приходом християнства свято поєднали з днем ​​народження Іоанна Хрестителя (24 червня), а після переходу на григоріанський календар 24 червня перенеслося 7 липня.

Історія свята

Іван Купала вважається язичницьким святом. І невипадково - ще у ідолопоклонників в день літнього сонцестояння було прийнято здійснювати ритуали очищення і обмивання. Вважалося, що скупавшись у цей день в якомусь водоймі, можна позбутися від хвороб.

Святкування одного з найбільш магічних та загадкових свят українського народу Івана Купала вже стало доброю традицією для читачів бібліотеки.

7 липня Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова радо зустрічала вихованців Херсонського центру спортивно-оздоровчої роботи «Юнга» ХМР та відвідувачів книгозбірні на фольк-святі «Купальське диво».

Відділ мистецтв на деякий час перетворився на локацію «Пісочні казки на Купала». Дітлахам запропонували переглянути відео презентацію про українські народні традиції свята Купала та взяти участь у фольклорній вікторині. Розповідь «лісових русалоньок» відділу була наповнена цікавими історіями та пізнавальними фактами.

Учасники заходу із захопленням слухали неймовірні історії та легенди, пов’язані зі святом, а також доповнювали розповідь власними знаннями та відповідали на запитання вікторини.

Справжні дива творчої уяви та фантазії діти проявили під час майстер-класу «Купальський віночок». Бо цікавинкою свята впродовж дня була зона пісочної анімації  у відділі мистецтв, де всі бажаючі мали змогу спробували себе в ролі художника. Творча фантазія  виявилася яскравою та різноманітною, кожен з дітей малював свою  незвичайну купальську квітку та свій святковий віночок.

До свята  у відділі було розгорнуто книжкову виставку «Купальське диво», за допомогою якої бажаючи мали можливість ознайомитися із прекрасними купальськими обрядами і дійствами, які проводилися у ніч на Івана Купала.

Окрасою відділу були фотозони. Діти із задоволенням фотографувались біля купальської Марени та різноманітних яскравих веселок.

Це народознавче свято подарувало всім присутнім піднесений настрій, багато позитивних емоцій та гадаємо збагатило їх новими знаннями про добрі традиції наших предків.

Доброзичлива атмосфера зробили свято незабутнім та яскравим.



Немає коментарів:

Дописати коментар