#Лавреньовка_в_умовах_карантину пропонує #Я_читаю_з_УІК
Блог відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова
четвер, 28 січня 2021 р.
понеділок, 25 січня 2021 р.
Шедеври нашого буття
#Лавреньовка_в_умовах_карантину пропонує...
Відділ мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова в межах культурологічної медіастудії "Мистецтво в просторі і часі" продовжує знайомство учнів 11-А класу ЗОШ №55 з архітектурою України, а саме з дерев'яними храмами Західної України, здійснивши відеомандрівку "Шедеври нашого буття".
Найстаршим дерев’яним храмом на Львівщині і найстаршою тридільною церквою в України є Церква Святого Духа у Потеличі на Жовківщині. Вона була збудована в 1502 році коштом гончарного цеху на місці церкви Бориса і Гліба, яку спалили татари. Розписи церкви було зроблено в 1620—1640 роки. Поряд з церквою розташованадревня дерев’яна 20-метрова дзвіниця. Зацікавив учнів той факт, що за легендою у цій церкві молився Богдан Хмельницький, а у давні часи біля храму було встановлено 7 козацьких гармат. До наших часів з оборонної забудови збереглися лише дві дерев’яні сторожові вежі.
Щоб докладніше ознайомитись з дерев'яними шедеврами Західної України , пропоную переглянути відеоматеріал заходу.
неділя, 24 січня 2021 р.
Перлини архітектури Київської Русі
#Лавреньовка_в_умовах_карантину пропонує...Медіастудія «Мистецтво у просторі і часі» відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова 2021 рік розпочала з історико-мистецького екскурсу «Храми Київської Русі», проведено в онлайн-форматі для учнів 11-А класу школи №55 Херсона. Старшокласники познайомились із яскравою сторінкою в культурному розвитку Київської Русі, яким виступає архітектурне будівництво, зосередивши увагу на Х столітті. Адже , саме в цей час в Київській Русі розпочинається новий етап у розвитку монументального кам’яного зодчества, яке стає складовою європейської архітектурної традиції.Невеличкі відео замальовки відкрили для молоді красу і велич перлин архітектури того часу. Насамперед, славетний собор Святої Софії Київської - пам’ятки української архітектури і монументального живопису, однієї з небагатьох уцілілих споруд часів України-Русі (11-е століття) і однієї з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичного центру Київської митрополії. Святково-урочистий характер архітектури Софії і, особливо, внутрішнє опорядження храму зачарували старшокласників: розмаїття мозаїк, фресок, що покривали стіни, стовпи, арки, підбанний простір, косяки віконних прорізів, вразили своєю красою, загадковим світом образів, до всього, не тільки релігійних, а й світських.Переглядаючи відео з висоти пташиного польоту вони здивовано оглядали величні та масштабні собори та споруди Києво-Печерської лаври, які поєднують витончені смаки давньоукраїнських майстрів та візантийський стиль будівництва: архітектурний комплекс монастиря справив відчуття грандіозності, а відблиски численних золотих куполів та дзвінниць лаври засліпили очі. Це і не дивно, адже сьогодні Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» – найбільший музейний комплекс України, де зосереджено 144 споруди, 122 з яких – пам’ятки історії і культури. Серед них – 2 унікальних підземних комплекси, храми, пам’ятки архітектури XI–XIX ст., численні виставкові приміщення.Дізнались одинадцятикласники і про те, яким був найдавніший кам'яний храм Київської Русі - Десятинна церква, яка за своїм типом теж належала до хрестовобанних візантійських храмів, що яскраво продемонструвало відео залишків її фундаменту.Стародавні храми доби України-Руси – безцінний спадок сивої давнини, унікальне явище світової культури. Під час заходу увазі школярів продемонстрували лиш найбільш цікаві та яскраві сторінки давньоруського мистецтва. Знайомство з архітектурною спадщиною України інших століть продовжимо й надалі в співпраці з вчителем мистецьких дисциплін школи № 55 Поліною Кізенко.