середа, 11 листопада 2020 р.

Віртуальна виставка "Майдан Гідності: Україна сьогодні. Європа назавжди"

#Лавреньовка_в_умовах_карантину пропонує...
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку книг з фондів нашої бібліотеки. Майдан Гідності: Україна сьогодні. Європа назавжди.
В 2014 році українці перетворили столичний Майдан на серце революції. Майдан Незалежності став місцем, де звичайні громадяни, наші сучасники, творили нову історію України. Саме тут народилася і сформувалася нова національна ідея – гідне життя в незалежній, сильній, єдиній державі. Всіх тих, хто вийшов на Майдан, об’єднувала віра в європейський вибір країни. Але надію на краще майбутнє багато активістів майдану здобували ціною власного життя… І хоча сьогодні епіцентр уваги змістився на Схід України, де точаться бої з проросійськими терористами, Майдан для нас не завершився. Він продовжує бути символом активної громадянської позиції українців, символом незламності і відданості своїй країні, народу. Пропонуємо Вашій увазі книги про буремні 94 дні Євромайдану: прозу, збірки віршів, журналістських статей. Сьогодні таких видань уже багато та всі вони унікальні. Їх автори – люди різного віку, різних професій: це школярі, журналісти, блогери, письменники тощо. Всі вони відчули Майдан, жили і дихали його подіями. Тому ці книги – про щирі почуття та справжні людські долі. Майдан – це вже історія, наша з вами історія, яку треба пам’ятати і правду про яку треба знати.
Бердинських, Крістіна. Є люди : Теплі історії з Майдану / Крістіна Бердинських ; [ред. Ю. Шутенко]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2014. – 179, [5] с. : фот.
Ця книга - блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. Журналістка Крістіна Бердинських, поспілкувавшись 1 грудня на Банковій з двома медичними волонтерами, написала першу історію про них на своїй приватній сторінці у соцмережі. Коли на Банковій пішов газ, ці хлопці побігли надавати швидку допомогу. Автор щодня зустрічала на Майдані таких людей - скромних і водночас упертих і відчайдушних, із різним рівнем доходів та освіти, із Заходу України, зі Сходу, бізнесменів, будівельників, студентів, волонтерів, координаторів гарячих ліній, художників, музикантів - саме вони були енергією та духом цих подій. Крістіна створила сторінку, де почала публікувати історії про майданівців та їхні фото. У щоденнику "Є люди" є записи про смерть і поранення, біль і сум, але також про взаємодопомогу, силу й мужність, натхнення й любов. Згодом сотні волонтерів перекладали ці розповіді на 17 мов - вони хотіли, щоби світ дізнався, хто насправді стоїть на Майдані, щоб ці історії залишилися не тільки в Інтернеті, а й у пам’яті читачів.
Дичка, Надія. Знакове світло Майдану : збірка поезій / Н. Дичка ; [фот. С. Богданова ; передм. Н. Ксьондзик]. – Київ : Смолоскип, 2014. – 44, [1] с. : фот.
Майдан — це явище світового масштабу. Він нікого не залишив байдужим. Особливо письменників, у руках яких перо й слово — велика зброя, з якою йдуть, ішли й ітимуть не лише на барикади… «Знакове світло Майдану» — збірка поезій української поетки, члена НСПУ, лауреата премій «Смолоскип» (1995) і «Гранослов» (1996)» та багатьох інших міжнародних і всеукраїнських конкурсів — Надії Дички. Авторка по-філософськи глибоко та по-ліричному чуттєво зображує події, що відбувалися на Майдані у Києві 2013–2014 рр. Збірка розрахована на широке коло читачів.
Євромайдан. Лірична хроніка / [мал. М. Рудської]. – Брустурів : Дискурсус, 2014. – 45, [3] с.
Коли люди пережили шок від перших кривавих подій, гнів помсти й холоднокровність оборони, — почалося глобальне структурне осмислення нової дійсності. Поезія з цієї збірки — одна з перших спроб зрозуміти, що відбулось. Автори текстів: Маріанна Кіяновська, Євгенія Бильченко, Тетяна Власова, Марина Падалко, Катерина Калитко, Уляна Кривохатько, Борис Херсонський, Єлизавета Жарікова, Павло Коробчук, Марія Ткаченко, Олексій Бик, Микола Чорний, Василь Махно, Марічка Гуменюк, Мар’яна Савка, Карина Тумаєва, Оксана Самуляк, Ліна Абрамова, Богдан Боденчук, Богдан Томенчук, Василь Кузан, Дмитро Андрощук, Вогнедара Січеславська, Елла Євтушенко, Лілія Шауберг, Галина Крук, Яніна Косаковська, Сергій Скальд, Олена Покидько, Олена Герасим’юк.
Євромайдан. Хроніка відчуттів : [колекція есе Тараса Прохаська, Івана Ципердюка, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Винничука]. – Брустурів : Дискурсус, 2014. – 151, [5] с. : портр.
Події Євромайдану матимуть багато інтерпретацій з поглядів історичного, суспільного, культурного...Вже зараз звучить чимало думок і оцінок. Але на все свій час. Чи не найцікавіше після кожної історичної епохи - польові враження. Саме в них найдостовірніші і найцінніші деталі. Ще ліпше, коли це враження не лише людей з досвідом, а й з умінням їх передавати. Упорядником книги виступив письменник Василь Карп’юк. В кінці видання подано хронологію основних етапів Євромайдану з 21.11.2013 по 22.02.2014 року.
Материнська молитва : українки - героям Майдану : поезії. – Київ : Наш формат, 2014. – 68, [3] с.
У збірці вміщено поезії, присвячені захисникам України — героям Майдану, які були написані в період з листопада 2013 по січень 2014 року. Автори творів – це і відомі поетеси, і звичайні жінки, яким болить доля рідної країни і доля тих, хто став на шлях боротьби за неї. Серед авторів Любов Сердунич, яка, до речі, є редактором книги, Галинка Верховинка, Любов Відута, Тетяна Власова, Наталія Дев’ятко, Тетяна Іванчук, Наталія Крісман, Ярина Мавка, Світлана Макаревська, Оксана Маковець, Надія Марчук, Іванна Осос, Оксана Радушинська, Іванна Стеф’юк, Світлана Тарнавська, Надія Таршин, Галина Фесюк, Тетяна Череп-Пероганич, Людмила Яцура, а також Лідія Анциперова, Любов Долик, Леся Горова, Уляна Дубініна, Патара Бачія, Валентина Попелюшка, Тая Цибульська. У цих віршах усе: материнська молитва, тривога, любов, хвилювання, віра, сподівання, біль… Ці поезії зігріють душу, підтримають волелюбний повстанський дух, додадуть сили і віри у перемогу над злом.
Рудневич, Марко. Я з Небесної Сотні = Я из Небесной Сотни : повість / Марко Рудневич ; [обкл. Вл. Єрко]. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 360 с.
Герой повісті письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані - тривожні лютневі дні, побачені очима простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли.
Стасюк, Ольга Володимирівна. Не хочу стояти осторонь : Стежками Революції : [поезії] / Ольга Стасюк. – Вінниця : Рогальська І. О., 2014. – 35 с.
“Не хочу стояти осторонь” – таку назву має нова збірка лірики юнацького патріотизму Ольги Стасюк, яка є призером та переможцем міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та олімпіад з української мови і творчості Т.Шевченка. Революція гідності 2014 року не могла не зачепити серце дівчини, а тому своїми віршами вона вселяє впевненість у тому, що ця сторінка української історії ніколи не зникне в забутті і нашу країну чекає щасливе майбутнє. 30 віршів, розташованих у хронологічній послідовності, відтворюють картини історичного перебігу подій від часу закінчення Революції до анексії Криму.
Дневник Евромайдана. Кн. 1 : Ноябрь-декабрь 2013 г. – Киев : Саммит-Книга, 2014. – 181, [2] с.
Революції й політичні катаклізми - складний період для кожної країни, у якій відбувалося подібне. В революції події відбуваються щохвилини, суспільство найчастіше не встигає не те що сприйняти й проаналізувати інформацію, але й усвідомити те, що відбувається. Через деякий час забуваються навіть емоції. Це перша книга, яка оповідає про початок революції, охоплює час до початку 2014 року. Вона складена з вибраних статей, опублікованих у період з листопада по грудень 2013 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар