В Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова відбувся круглий стіл «Представники світового авангарду на Херсонщині», учасниками якого стали слухачі курсів з підвищення кваліфікації з мистецтвознавчих дисциплін Херсонської академії неперервної освіти.
Найбільш яскравою, потужною та харизматичною постаттю серед представників українського авангарду був Давид Бурлюк – поет, художник, організатор виставок та лекцій з футуризму, чия багатогранна діяльність тісно пов’язана з нашим краєм.
Давній поціновувач та дослідник творчості Давида Бурлюка, Володимир Ідаятов розповів про тернистий шлях, який йому довелось пройти, щоб домогтися надрукувати вперше в Україні «Морскую повесть» Бурлюка.
Підтримав розмову в форматі онлайн і Олександр Вертіль – український письменник, перекладач, голова Сумської організації НСПУ. На перекладацькій ниві ім’я Олександра Васильовича асоціюється саме з постаттю Давида Бурлюка, який донині не видавався українською мовою.
Він поділився своїми спогадами про перше знайомство з віршами Бурлюка, що переросло у захоплення, результатом якого стали дві збірки перекладів: поезії Давида Бурлюка «Світило Бурлюка зійшло…» (2009 р.) та «Поети брати Бурлюки. Тонкофінгерпринт» (2014 р.) – 140 віршів Давида та Миколи Бурлюків. Високий рівень перекладацької майстерності пана Олександра став запорукою отримання ним премій: літературної премії ім. В.Мисика – за першу збірку і Всеукраїнської літературної премії ім. М.Кирієнка-Волошина та Міжнародної літературно-мистецької премії ім. П.Куліша – за другу.
Масштабність і унікальність Д.Бурлюка як різнопланового та багатогранного майстра підтвердила у своєму виступі й заступник директора Херсонського обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка Влада Дяченко.
Вона зробила короткий огляд основних етапів творчого шляху митця в Україні, Росії, Японії та Америці, зупинилась на знакових його картинах, на техніці і стилях їх написання. Адже як художник він створив більше 15000 робіт і мав славу не тільки «батька українського та російського футуризму», а й універсального художника. Визнанням його заслуг стало присвоєння почесного звання American Academy of Arts and Letters (посмертно).
ЗPаслужений діяч мистецтв, член Національних Спілок письменників та журналістів України, поет Валерій Кулик зачитав свої вірші, присвячені Давиду Бурлюку.
Вчителі, які викладають в школах області предмети «Художня культура», та «Мистецтва» зауважили складність доступної подачі дітям матеріалу про мистецтво авангарду взагалі і творчість Д.Бурлюка, зокрема, проблеми з пошуком необхідної інформації.
Заступник директора бібліотеки Тетяна Ігнатова представила підготовлений фахівцями книгозбірні рекомендаційний бібліографічний покажчик «Представники світового авангарду на Херсонщині», який стане в нагоді всім, хто цікавиться культурою рідного краю, бажає дізнатися більше про «херсонський слід» в історії авангардного мистецтва.
Завідувач відділу мистецтв Юлія Калмикова познайомила присутніх з новими виданнями, присвяченими українському авангарду та творчості Давида Бурлюка.
Всі учасники заходу по його завершенню отримали покажчики в дарунок та
сфотографувались на згадку про обговорення актуальної і непростої теми
та вирішили кожен на своєму місці намагатись донести до підростаючого
покоління пам’ять і любов до всього рідного, що нас оточує і зберегти
його для майбутніх поколінь.
Немає коментарів:
Дописати коментар