четвер, 17 травня 2018 р.

Онлайн-вітальня «Рушник та доля, вишита на полотні»
В День вишиванки у відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова відбулася мистецька онлайн-вітальня «Рушник та доля, вишита на полотні», на якій відбулося спілкування майстринь-вишивальниць та молоді із Херсона, Житомира, Харкова та Івано-Франківська.


Розпочали спілкування працівники юнацької бібліотеки Херсона, які привітали колег і всіх присутніх зі святом та наголосили на популярності та значимість вишиванки для наших сучасників. Наш край , вишивку Херсонщини демонструвала відома за межами України Антоніна Теленчак. Її вишивані доробки розлетілись по всьому світу, знають і шанують її, навіть, у Ватикані.


Антоніна Дмитрівна розповіла та познайомила гостей та колег зі своїми незвичайними витворами  мистецтв - квітковим розмаїттям на полотні, цікавим поєднанням кольорів та обов’язковими китицями, які прикрашають кожний її виріб. 


Учням 7-Акласу ЗОШ №55 було цікаво дізнатись про візерунки та орнаменти Слобожанщини, про які розповіли майстрині із Харкова, подивували різноманіттям вишивки та бережним відношенням до традиційних,  старовинних вишиванок. 
 Святковий настрій навіяло дефіле у вишиванках майстрині з Івано-Франківська, яка підготувала справжню колекцію своїх робіт: від старого до малого, від першого причастя і до весілля, від традиційних-раритетних до сучасних, оригінальних…
Захід став справжнім мостом єднання різних регіонів нашої країни: Заходу і Сходу, Півдня і Центру України. Вишиванка поєднала їх, підтвердивши, що сила  українського народу в його різноманітті. Це демонструвала  і вишивана  мапа України «Вишиванка єднає українців».


Наприкінці всіх чекав справжній сюрприз -  чудовий вишиваний подіум - дефіле у вишиванках глядачів – семикласників ЗОШ№55.

Свято вишиваної краси відбулося!


Пропонуємо до перегляду відео з вишиванкового подіума:
Немає коментарів:

Дописати коментар