понеділок, 16 січня 2017 р.

Таємнича прадавня Україна: мистецтво Трипілля та Скіфії

З початком нового року продовжилися заняття в культурологічній медіастудії «Мистецтво у просторі і часі» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова, завдяки якій вивчення художньої культури перетворюється для старшокласників зі звичайних уроків на творчій та цікавий процес.
Чергове заняття для учнів 9-А класу ЗОШ № 54 було присвячене таємничій прадавній Україні – її мистецтву, історії, скарбам, загадкам… Адже саме культура України найдавніших часів є найскладнішим для реконструкції розділом історії.
За допомогою цікавої розповіді бібліотекарів, книжкової виставки та відеоекскурсів,  учні занурилися в первісну історію України, що охоплює величезний період часу - від появи на Землі людини до становлення перших суспільств і держав.
Найдавніші пам'ятки мистецтва доісторичної людини на території України відносять до періоду трипільської та скіфської культур, які вже вирізняються майстерною технікою виконання.
Багато цікавого довідалися учні, гортаючи сторінки минулого нашої країни, наприклад, про племена трипільської культури які залишили нам численні витвори мистецтва, керамічні вироби з яскравим декоративним розписом, що дуже нагадує орнаменти українських вишивок, килимів, великодніх писанок...
А ще – про найяскравішу культуру залізного віку – скіфсько-сарматську – культуру кочових і землеробських племен, які жили в Північному Причорномор'ї. Тут й до сьогодні знаходять чудові вироби їхнього мистецтва: зброю, кінську збрую, ювелірні вироби, посуд з коштовних металів, прикрашені зображеннями у “звіриному стилі”. Згадали присутні й всесвітньо відомий шедевр скіфського золотарства - знамениту золоту пектораль у формі місячного серпа.
Час заняття промайнув непомітно, залишивши по собі багато цікавих вражень та нових знань. Тож, до нових зустрічей в культурологічній медіастудії  відділу мистецтв.   

Немає коментарів:

Дописати коментар