вівторок, 22 листопада 2016 р.

Час нових героїв: година національної гордостіГодина національної гордості «Час нових героїв» відбулася у відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова.

Восьмикласники ЗОШ №54, разом з працівниками відділу, відновили хронологію бурхливих подій трирічної давності. В ті дні  Майдан Незалежності в Києві став місцем, де звичайні громадяни творили новітню історію нашої країни.

Учнів вразили відеокадри натхненних безстрашних наших сучасників, обличчя молоді, студентів, людей різних статків та різного віку, яких об’єднала віра в європейське майбутнє України: прагнення гідного життя, свободи слова, незалежності і зростання Батьківщини.

Обурення та гнів викликали кадри жорстокої розправи правоохоронців над беззахисними майданівцями. А те, що активісти Майдану здобували надію і право на краще майбутнє кожного із нас, заслужило велику пошану…

Хвилиною мовчання, схиливши голови діти згадали Сергія Нігояна, Михайла Жизневського і всіх з Небесної сотні, хто став ангелом-охоронцем нашого народу.


Учасники Майдану стали прототипами персонажів багатьох книг, героями документальних хронік. Автори цих книг різні: і професійні письменники і школярі, журналісти, блогери. Вони теж були на Майдані, жили і дихали одним повітрям з  його учасниками. Протягом трьох років бібліотекари відділу збирали видання, присвячені подіям на Майдані. Тож, пропонована учням книжкова полиця «Хроніка Майдану», познайомила усіх зацікавлених з унікальними документальними свідченнями революційних подій, з їх художнім переосмисленням, з віршованими та прозаїчними творами як видатних майстрів пера, так й аматорів.

Життєстверджуюче звучали з екрану мелодії та пісні, які народилися та жили на майдані, які співав Майдан, які супроводжували майданівців у останню путь… Пісні ці звучать й сьогодні.

Адже, Герої не вмирають!

Немає коментарів:

Дописати коментар