середа, 2 грудня 2015 р.

Вірші з Майдану

Два роки пролетіли як одна мить... Два роки з того раннього ранку 30 листопада 2013 року. Ранку, який круто змінив хід історії нашої країни, життя кожного з нас.


Жорстока розправа правоохоронців над студентами, молоддю, стало початком протистояння народу і влади, боротьби за людську гідність, вільне волевиявлення, європейські цінності і достойне життя. Так починався Майдан.

«Поетичне надвечір’я «Вірші з Майдану» у відділі мистецтв ХОБЮ ім.Б.Лавреньова було присвячене не лише подіям у Києві, але й херсонському Майдану. Гостями бібліотеки стали активісти, безпосередні учасники тих знакових днів – блогер, голова ХОГО «Добро» Валентина Крицак, та фотокореспондент газети «Гривна» Дмитро Кулаков.

Валентина Михайлівна розповіла учням 9-А класу ЗНЗ № 55 про причини, які вивели людей на майдани по всій Україні, як, переборюючи труднощі, вистояли майданівці  в Києві, в Херсоні, в інших містах, хто і що згуртувало людей, об’єднало і допомогло перемогти. 
Пані Валентина наголосила, що Майдан не закінчився – він триває, бо ще не проведені реформи та зміни у владі, продовжується війна на Сході і нашим захисникам потрібна допомога… А ще вона прочитала власні вірші: відверті, гострі, та такі зрозумілі кожному українцю.

Дмитро Кулаков більше зупинився на перших днях Херсонського Майдану, на якому він не тільки висловлював свою громадянську позицію, але й робив знімки, фіксував ті події, які сьогодні вже стали історію нашого міста.  Частина світлин Дмитра, зроблених зимою 2013/2014 років, представлена на виставці-фоторепортажі «Вихоплені миті з життя: херсонський Майдан», що днями відкрилася у відділі мистецтв.

Дев’ятикласники продекламували вірші із збірок поезій про Майдан, які вони вибрали серед книг цієї тематики, зібраних працівниками відділу мистецтв, і які учням найбільш припали до душі. 

Більшість підлітків обрали вірші юної поетеси з Вінниччини Ольги Стасюк та інших маловідомих молодих поетів, вірші яких народилися на Майдані та під впливом тих революційних подій.Вражені розповідями очевидців, учні побажали знову зустрітися з Валентиною Крицак, щоб дізнатися більше про волонтерський бік її діяльності та допомогу армії, а також самим взяти участь у посильній допомозі воїнам, які сьогодні захищають країну на Сході.    
Немає коментарів:

Дописати коментар