неділя, 13 вересня 2015 р.

До Дня українського кіно

«Начерк історії українського кіно» - таку назву має книжкова викладка у відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки ім. Б. Лавреньова. Присвячена вона Дню українського кіно, який Указом президента від 12.01.1996 року відзначається в Україні щорічно у другу суботу вересня.
Для багатьох наших співвітчизників українське кіно пов’язане з іменами Олександра Довженка, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова та Івана Миколайчука… З них починалася  любов до рідної землі, відчуття належності до свого народу.

Незалежність та демократія відкрили шлях до творчої свободи. І сьогодні у нашого кіно – свій фронт, і бої там точаться запеклі. Спочатку – за виживання, згодом – за нові висоти.
Останнім часом, здається, маємо певні успіхи.
Визнання та схвальні відгуки міжнародної критики, нагороди міжнародних фестивалів отримали фільми Мирослава Слабошпицького «Плем’я» та Олеся Саніна «Поводир», документальний епос Сергія Лозниці «Майдан». Навесні цього року відбулися кінопрем’єри картини Сергія Мокрицького «Незламна» та документального фільму Олексія Гончарука «Аеропорт».

Отже, з книг та періодичних видань книжкової викладки очевидно: попри всі негаразди, вітчизняне кіно перебуває на підйомі. Чи буде завтрашній день української кінематографії кращим – залежить і від держави, і від кінематографічної громадськості, і від кожного з нас.

Немає коментарів:

Дописати коментар