четвер, 12 березня 2015 р.

"Вклоняємось доземно українському солдату..."«Вклоняємось доземно українському солдату» - так називається перша книга колективу газети «Народна армія», центрального друкованого органу Міністерства оборони, про героїв України, які зі зброєю в руках захищають нашу незалежність на Сході.   
До книги входять 68 невигаданих історій простих українців із різних куточків країни, зібраних військовими журналістами на передовій та у військових госпіталях.

Презентація видання для учнів 9-х класів ЗОШ № 55 відбулася 11 березня у відділі мистецтв ХОБЮ ім. Б.Лавреньова. З героями нарисів та замальовок, що увійшли до книги, познайомила учнів завідуюча відділом мистецтва Юлія Калмикова, наголосивши, що це лише невелика частина історій тих патріотів, які ціною власного життя і здоров’я відстоюють майбутнє нашої країни. Всі вони: чоловіки і жінки, і навіть цілі сім’ї, вчинили свій свідомий сміливий вибір – боронити Україну.
 Багато історій із книги присвячені пам’яті бійців, які загинули у боях за цілісність нашої держави, є серед них і наші земляки, наприклад, Андрій Шульга. Доля двадцятиоднорічного солдата 79 окремої аеромобільної бригади, який загинув, виводячи побратимів з оточення на річці Міус на Луганщині, глибоко вразила підлітків, адже сам герой з Херсонщини був не набагато старший від них.

Окрім життєвих історій, до книги увійшли списки військовослужбовців, удостоєних високих державних нагород, серед них і п’ятеро наших земляків. Про бійців української армії з Херсонщини підтримала розповідь і завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом Наталя Попова. Вона  познайомила учнів з довідником «Герої ХХІ століття, які загинули в зоні АТО. Херсонська область», робота над яким триває у відділі, адже кількість загиблих, незважаючи на перемир’я, зростає кожного дня…

Зацікавив дев’ятикласників і виступ заступника начальника відділу по роботі з особовим складом і громадськістю Херсонського обласного військового комісаріату майора Олександра Федюніна. Як справжній воїн, суворо, без прикрас, він описав ситуацію, яка слалася у нас в країні, розказав, які загрози можуть чекати наш регіон, проте виразив надію, що війна скоро закінчиться і усі наші герої повернуться додому.

Учасники презентації дізналися про те, що у книзі «Вклоняємось доземно українському солдату» розміщені не тільки інформація про воїнів, але й вірші, дитячі малюнки та листи з подякою за їхню хоробрість, з побажаннями миру та вірою в нашу армію і в перемогу - все те, що зігріває і оберігає на передовій, ради чого і кого бійці ризикують життям. Один із своїх віршів про війну та наших воїнів, щирий та дуже зворушливий, зачитала одноліткам учениця 9-А класу Ірина Осадча.       

Наприкінці презентації, учні познайомилися з кількома цікавими книгами, зібраними у відділі, про події та життя людей у зоні АТО, а також переглянули відеонарис про життя воїнів, створений військовими журналістами газети «Народна армія» та покладений на пісню нашої землячки Світлани Тарабарової «Повертайся живим!»

Немає коментарів:

Дописати коментар