пʼятниця, 20 лютого 2015 р.

Розповідь очевидців революції ГідностіРозповідь очевидців «Майдан. Україна. Шлях до свободи» - так називався захід у відділі мистецтв ХОБЮ ім.Б.Лавреньова, що поєднав у собі перегляд відеохроніки подій Євромайдану, виставку світлин нашого земляка фотографа Влада Казакова, та спогади учасників Київського та Херсонського майданів Віталія Житкевича та Максима Жаркова. 
Про будні Майдану, його героїв, найгостріші та найтрагічніші миті протистояння революції Гідності, учні гімназії №1, ЗОШ № 54 та студенти Білозерського професійно-технічного училища № 6 змогли дізнатись зі світлин, документального відео, живих спогадів очевидців.


Ніхто не розповість про Майдан краще за живих свідків тих днів, очевидців тих страшних подій, що шокували всю країну і весь світ. Серед учасників тих зимових подій, що змінили українську історію, було й багато наших земляків.  

Усі вони - звичайні, скромні молоді люди. Влад Казаков - колишній оператор ХОДТРК «Скіфія», а зараз працівник центрального телеканалу «Україна» був серед тих, хто приєднався до протестувальників після побиття студентів та розгону мирних демонстрантів на Банковій та на Майдані. 
Бізнесмен Віталій Житкевич, який провів на Майдані декілька місяців, поділився враженнями і емоціями, болями, страхами, побаченими на майдані. А Максим Жарков, боєць добровольчого батальйону «Херсон» патрульної служби міліції особливого призначення, учасник не тільки революції Гідності, а й бойових дій на Сході нашої країни, розповів про організацію поїздок на підтримку мітингувальників у Києві та події нашого, Херсонського Майдану.

Розповіді очевидців нікого не залишили байдужими, адже учасники заходу почули найцінніше для себе – правду про те, що відбувалося в нашій країні рік тому й продовжує відбуватися сьогодні. 
Наприкінці усі присутні вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні, а також тих бійців, що загинули на Сході України хвилиною мовчання…
Герої не вмирають!

Слава Героям!


4 коментарі:

  1. Молодці! Дуже гарний, патріотичний захід вийшов. Слава Україні!

    ВідповістиВидалити
  2. Героям слава! Дякуємо усім патріотам, завдяки яким захід вийшов таким душевним, правдивим, зворушливим...

    ВідповістиВидалити
  3. Вiддiл мистецтв - молодцi ! Завжди цiкавi заходи з надзвичайними людьми.

    ВідповістиВидалити