четвер, 19 лютого 2015 р.

"Майдан пам’яті" у День Героїв Небесної СотніУ ці морозні лютневі дні виповнюється рік тим жорстоким та кривавим подіям на Майдані, які потрясли наше суспільство і весь світ, назавжди змінили нас… Саме в ці дні загинули люди, яких майже одразу назвали Небесною Сотнею, люди, які ціною свого життя круто змінили історію України та подарували нам надію на краще майбутнє. З 2015 року указом Президента України Петра Порошенка 20 лютого став Днем Героїв Небесної Сотні — пам'ятним днем, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності.

Майдан пам’яті «Сердець найвища висота», який відділ мистецтв ХОБЮ ім..Б.Лавреньова провів для студентів Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну – це данина пам’яті всім учасникам Майдану, його героям. І хоча за цей рік наша країна пережила чимало трагедій та втрат, але ті події, факти, обличчя і героїчні вчинки закарбовані у світлинах, відео, піснях та книжках…

Хроніку подій на Майдані день за днем прослідкувала молодь разом з зав.відділом мистецтв Юлією Калмиковою на прикладах унікальних для нашого міста видань про події Євромайдану, зібраних у книгозбірні стараннями небайдужих бібліотекарів за власний кошт – збірок поезій і новел, публікацій журналістів та блогерів, художніх творів. Їх герої – звичайні люди: студенти, городяни, бізнесмени, працівники, письменники, які були на Майдані, жили ним, робили свій посильний вклад у спільну справу.
  
Приємно, що з деякими книгами, завдяки старанням зав.бібліотекою училища Ніни Кушнірук, студенти вже мали змогу познайомитись, а кілька віршів, які найбільше припали до душі, продекламували своїм одногрупникам на заході. 

Логічним завершенням Майдану пам’яті стало знайомство із світлинами нашого земляка фотографа та оператора Влада Казакова, фотовиставка якого «Майдан. Україна. Шлях до свободи» зараз експонується у відділі мистецтв. Влад був учасником Майдану і зберіг пам'ять про буремні події тих днів у своїх фотороботах. 
Багато гарних слів сказав про Влада, про його скромність та добре серце, психолог училища Андрій Недбайло, який знає хлопця особисто.
На завершення всі присутні віддали дань пам’яті всім Героям Небесної Сотні та загиблим на Сході України. Слава Україні! Слава її Героям!Немає коментарів:

Дописати коментар