вівторок, 10 лютого 2015 р.

Фотохроніка Майдану від Влада КазаковаМинає рік від початку буремних подій на Майдані, рік, коли тисячі патріотів стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Днями у відділі мистецтв відкрилася фотовиставка нашого земляка Владислава Казакова під назвою «Майдан. Україна. Шлях до свободи» із циклу «За Україну, за її долю, за народ», присвячена річниці початку революційних подій на Майдані Незалежності в Києві та людям, які вийшли протестувати проти системи взимку 2013-2014 року.
Ті зимові події повністю змінили українське суспільство. Майдан дав людям різного віку, різних професій та соціального статусу віру в свої сили та об’єднав українську громаду. Майдан змінив і долю та життя Владислава. Працюючи оператором новин на Херсонській ОДТРГК «Скіфія» він був у курсі всіх подій на Майдані. А після розгону демонстрації на Банковій не витримав – приєднався до лав протестуючих у Києві. І на Майдані Влад залишився відданим професії – фотографував миттєвості Майдану і події навколо нього, учасників протестів, сучасників, об’єднаних вірою, що в Україні можна жити по-європейськи.
Ці світлини настільки реально передають події на барикадах захисників Майдану, що насправді відчуваєш запах диму, кіптяви від палаючих шин, а в обличчя дмухає гаряче полум’я вогню. Ці фото - не постановочні, а в кадрі - реальні люди, реальні учасники Майдану. І всі вони дуже важливі, адже кожен, хто приходив туди, відігравав свою роль у подіях: і ті, хто розбирав бруківку та будував барикади, і ті, хто привозив дрова та шини, і кияни, що приносили їжу, одяг, медикаменти, і лікарі, що робили неможливе для порятунку життя людей…
 

Сотні сердець згоріли в Революції гідності за перемогу і запалили своїм світом інших. Але Майдан не завершився, його люди нікуди не зникли. Багато хто з них пішли добровольцями, відстоювати зі зброєю в руках незалежність України на схід, чимало з них стало волонтерами, що допомагають забезпечувати українську армію усім необхідним. Численні поїздки на передову до наших воїнів стали частиною життя і для Владислава - тепер він працює на ТРК «Україна» і висвітлює події в АТО. А ще він поступив в університет ім.Карпенко-Карого, де вдосконалює свої знання на кіно-телеоператорському факультеті.


Фотоекспозиція Влада Казакова має нагадати, завдяки кому стала можливою революція та зміни у нашій країні - завдяки простим людям з цих фото. І ними треба пишатися, вони – справжні герої України, з яких почалося формування та реалізація нової мрії про гідне життя у незалежній, єдиній країні. Тож, запрошуємо завітати на виставку, згадати та зберегти в пам’яті буремні події на Майдані, зрозуміти, що жодна людина-патріот своєї країни не може залишатися осторонь подій, які відбуваються у нашій державі.

3 коментарі:

 1. Сиджу і плачу.. Дуже гарні фото ..і так душевно написано і про Автора - Влада Казакова і про ці буремні події..Нехай світла пам'ять про героїв Майдану.залишится у серцях тих, хто побуває на цій виставці

  ВідповістиВидалити
 2. Дякуємо! Такі виставки дуже потрібні! Щоб пам'ятати і розуміти: ніхто не може бути "поза політикою", коли в твоїй країні революція, війна...

  ВідповістиВидалити
 3. бібліотекар з Хмельниччини.9 травня 2015 р. о 07:06

  Дуже приємно і навіть відрадно ,що цей захід пройшов саме у Херсоні.Ми єдині і так буде завжди.

  ВідповістиВидалити