пʼятниця, 23 травня 2014 р.

Україна - це Європа!День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу щорічно у третю суботу травня, починаючи з 2003 р. Свято це відзначається і в Україні, як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй нашого континенту. Україна — єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні святкується День Європи.
Долучилися до Європейських цінностей і учні 8-Б класу ЗОШ № 54, які відвідали захід "Відеолистівка "Душа і серце Європи" у відділі мистецтв, присвячений традиціям святкування дня Європи у світі. 
 
Учні дізналися, що зазвичай святкування Дня Європи у містах України відбувається наступним чином: на великий площі облаштовується «Європейське містечко», воно складається з павільйонів, що представляють держави-члени ЄС. У павільйонах презентується географія, культура, історія найбільших міст держав-членів ЄС,проводяться вікторини з європейської тематики та мовні курси, облаштовуються «куточки національних страв» тощо.

Тож, у традиціях святкування, учні познайомилися з культурою та звичаями однієї з країн Європи, нашою найближчою сусідкою - Польщею.  

 Із зацікавленістю діти слухали про найбільші міста, свята, памятні місця  дев'ятої за розмірами європейської країни, якою є Польща. А ще – про вісімку пам’ятників, які занесені в Список світової культурної спадщини ЮНЕСКО: це й
Варшавське Старе місто, відновлене з руїн після Другої світової війни, й семиповерхові підземні соляні печери Велички, й Торунь із її численними готичними будинками, й замок хрестоносців у Мальборці, й фортеця Замосць, й Біловезький заповідник,

й самий великий гітлерівський концтабір Освенцим (Аушвіц-Біркенау) тощо. 
     Тож, усі учасники заходу ближче познайомилися з таким чудовим святом, як день Європи, отримали позитивні емоції, цікаву інформацію, приємні враження.Немає коментарів:

Дописати коментар