вівторок, 31 грудня 2013 р.

Дорогие читатели  нашего блога,
коллектив  отдела искусств
сердечно поздравляем вас
с Новым 2014 годом! 




Пускай наступающий год принесет Вам радость, успех, благополучие, множество приятных открытий и новых интересных знакомств, пусть тепло Вашей души согревает как можно больше достойных людей. 

Желаем вам в Новом году:
12 месяцев без болезней,
53 недели всего ХОРОШЕГО,
365 дня СЧАСТЬЯ,
8760 часов УСПЕХА,
525600 минут ЛЮБВИ
и 31536000 секунд ПРИЯТНЫХ МОМЕНТОВ!



понеділок, 30 грудня 2013 р.

Різдвяна година «Зимова круговерть»



Напередодні різдвяно-новорічних свят у відділі мистецтв відбулася надзвичайна зустріч. Сама Снігова королева запросила до себе в гості юних учасників клубу по вивченню англійської мови  «Альбіон» Херсонського центру дитячої та юнацької творчості. Але її обійми були не таки холодні як у казці, а теплими та веселими, а різдвяна година, на яку завітали учні, обіцяла бути цікавою та захопливою! 

 Спочатку гості нашого відділу відправились вже у традиційну новорічну подорож країнами Європи. Разом з бібліотекарем Валентиною Моісеєвою, діти відвідали славетні європейські столиці, прикрашені до свят сяючими огнями, помилувалися чудовими ялинками, дізналися багато цікавого про традиції та звичаї святкування Різдва та Нового року у різних народів, послухали різдвяні пісні… І навіть поспівали самі, пригадавши наші колядки та щедрівки!


А потім почалися справжні веселощі, адже діти отримали справжній вибух конкурсів, вікторин, загадок, ігор та інших захопливих розваг. 

І, звісно, Снігова королева – бібліотекар Ольга Коваленко – не залишила учасників веселих змагань без солодких призів, для них була приготована ціла ялинка з шоколадних цукерок та інші солодощі!


Але головним призом для усіх учасників заходу у цей зимовий вечір став отриманий заряд позитивного настрою та фото біля ялинки на згадку!   
Фотографії Валентини Моісеєвої

четвер, 26 грудня 2013 р.

Онлайн-конференція для творчої молоді



В межах обласного краєзнавчого інтернет-проекта «Херсонщини достойні імена», 24 грудня відбулася онлайн-конференція під назвою «Майбутнє – за молоддю», присвячена 70-річчю утворення Херсонської області. Онлайн-зустріч транслювалася на Всеукраїнському медіа-каналі Ukraine Social Community.

Ця зустріч в онлайн-просторі об’єднала молодь Херсона, Велико-Олександрівського, Іванівського та Скадовського районів, творчу діяльність яких підтримують та організовують юнацькі структурні підрозділи бібліотек області.


Відділ мистецтв нашої бібліотеки знайомив колег із ART-агенцією «Дивоквіт» та молодими майстринями Іриною Сергеєвою та Поліною Кізенко, їх творчістю, а самі майстрині поділилися секретами творчості, досягненнями та планами на майбутнє.



І творчій молоді, і іншим учасникам конференції було дуже цікаво почути про пошук себе серед безлічі технік і напрямків прикладного мистецтва молодої вчительки зі Скадовська Анастасії Шушковської. Вразив усіх присутніх і високий рівень професіоналізму та авторитету серед однодумців та колег не лише в Україні, а й за її межами, єдиного в області народного колективу – фотоклубу «Парус», який працює в Скадовську.

А ось юну аудиторію – восьмикласниць ЗНЗ № 55, присутніх у херсонській студії, зацікавив репертуар аматорського театру-студії «Болеро» з  Великої Олександрівки та розповідь керівника і режисера Андрія Богуна про участь колективу у різноманітних творчих конкурсах та фестивалях.

У свою чергу, юні поети з Іванівки, що також приймали участь у конференції, познайомили онлайн-аудиторію зі своїми першими збірочками поезії.

 Нам було цікаво познайомитись та поспілкуватися з різноплановою та креативною молоддю нашого краю. Сподіваймось, що спілкування продовжиться і надалі!

понеділок, 23 грудня 2013 р.

«Чарівні перетворення дерева» Миколи Печуричка



Грудень місяць порадував наш відділ виставкою творчих робіт з різьби по дереву майстра-аматора з Чорнобаївки Миколи Печуричка «Чарівні перетворення дерева». 
Дерево – один із найдавніших матеріалів, який людина використовувала в побуті. Здавна були поширені різноманітні способи обробки дерева – теслярство, столярство, бондарство, ложкарство… В кожній місцевості склалися свої характерні, найбільш улюблені способи художньої обробки деревини. Ці промисли були виключно чоловічою справою, бо, крім майстерності, вони потребували ще й неабиякої сили, вправності рук.

Миколі, якій дитинство та юність провів у лісистому Брянському краї, природно притаманні розуміння і любов до рослинного та тваринного світу.
Тому, побачивши, як оживає під руками друга-столяра брус дерева і перетворюється в цікавій оригінальний виріб, він зацікавився і загорівся бажанням спробувати власні сили.
Процес творення полягає передусім у виявленні і підкресленні природної краси дерева.  А Микола, як житель лісів, добре знав можливості дерева, властивості якого потім різьбярі вдумливо використовують у роботі.
Найбільш широко застосовує майстер породи липи, через те, що її деревина м’яка і легко піддається обробці і розширює можливості для створення візерунку.
  Різьблення Миколи Печуричка відрізняється від традицій українських народних умільців. Це – його фантазії, його коріння, з дідів-прадідів закоханих у свій край – Брянщину.
Найбільш поширений мотив – листя дерев, який, поєднуючись з іншими елементами, утворює щоразу нові орнаментальні форми, перетворюючись то на своєрідну зірку, то на гілку, то на деревце. Велике місце займає зображення найрізноманітніших форм квітки. Її пелюстки бувають то видовжені, то злегка розширені, а закінчення – округле, зубчасте, хвилясте…
Творча фантазія майстра надає мотивам його шкатулок незвичайних, вигадливих форм. Вирішуючи кожного разу по-іншому контури візерунка: листя, квітів, тварин та птахів, він створив своєрідний майже казковий світ, що цвіте та живе на дивовижних дерев’яних виробах, відображає безпосередність та щирість виражених почуттів майстра, його глибоку любов до природи.
Найбільше народний умілець полюбляє працювати над створенням шкатулок – однією з найскладніших форм роботи з деревом. Але це не просто складна майже ювелірна робота, це - час «чаклунства», народження виробу, самореалізації майстра. А роботи, створені з любов’ю та душею, він дарує друзям, рідним, близьким. Шкатулки Миколи Печуричка розлетілися по містам і селам, різним країнам як часточки його доброї душі та вмілих рук.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку народного умільця.


неділю, 1 грудня 2013 р.

«Кольорові мрії» Інни Красновської




Здавалося, лише нещодавно ми познайомилися з обдарованою художницею та прекрасною людиною, нашою колегою - бібліотекарем з Каланчака Інною Красновською. Тоді ж відбулася і перша виставка дивовижних робіт Інни у відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова.
Пройшов час… І знову зустріч, і знову дивує і радує висотою свого творчого польоту та розмаїттям унікального живопису народна майстриня.

      Її картини «дихають» життям, дарують щастя, випромінюють тепло та позитивну енергетику, збагачують душу благістю. Недарма виставку творчих робіт Інни ми назвали «Кольорові мрії».
Доля Інни мало чим відрізняється від долі звичайної української жінки: працює в центральній районній бібліотеці для дітей бібліотекарем. Виховує двох синів. І малює! Малює з дитинства, малює скрізь і всюди, адже Бог дав їй талант. І вона самотужки, не маючи спеціальної освіти, освоїла і акварель, і гуаш, і простий олівець.


  А пізніше, з 2008 року, закохалася в складну та дуже цікаву техніку малювання пластиліном. Пластилінографія - це мистецтво на перетині двох класичних зображальних жанрів: «плаского» живопису і об’ємної скульптури, принцип якого полягає в створенні пластиліном ліпної картини на паперовій або іншій основі, завдяки чому зображення виходять об’ємними.



Живописні пластилінові візії Інни передають почуття, сни, враження, відчуття в незвичайних квіткових образах і життєрадісній кольоровій гаммі.
Недарма свій творчий напрям самодіяльна художниця назвала «Цвітиці» - від слів «цвіт», «світ», «квіти», «птиці», «святитись» - як символ душі людини, у кожній з яких Інна «бачить» особисту цвітицю особливого кольору, яку можна намалювати або ж зліпити із пластиліну.


    На презентації  виставки позитивна енергетика Інни заполонила залу і вразила доволі скептично настроєну аудиторію – учнів 11-А класу ЗОШ №55. Скептицизм та прагматизм, притаманний сучасному молодому поколінню, де і поділися з першими рядками вірша Ліни Костенко «Крила», яким розпочала свою зустріч «Стежинами народного таланту» самодіяльна художниця.
 Та й сама Інна пише вірші, пронизані глибоким теплом і філософським змістом, вірою та любов’ю, щирі, відверті, прості і зрозумілі. Не дарма кожен з них публіка обдарувала оплесками.

Таємниці з того, що ж надихає її на творчість, Інна Сергіївна не робить, навпаки, вона відкрила душу перед дітьми. Адже її "зачаровує вогонь, вабить вода, збагачує земля, окрилює небо". Все, що оточує - безмежне джерело натхнення, головне - побачити це серед сірих буднів…

  Вона постійно збагачує свої знання, удосконалює майстерність, навіть поступила навчатися на відділення «Народно-декоративне мистецтво» Херсонського училища культури. Приймала участь у численних обласних виставках самодіяльних майстрів і художників. А з 2010 року стала членом спілки самодіяльних майстрів і художників Херсонщини.

І весь цей час її надійною підтримкою та опорою, найпершим шанувальником таланту був і є чоловік Микола Васильович, який, разом з Інною, складає творчий тандем.

Час, відведений на зустріч-презентацію виставки, пролетів надзвичайно швидко. Емоції, почуття зашкалювали, кожен хотів підійти до майстрині, задати питання, роздивитись дивовижні картини зблизька, відчути долонею тепло, що йде від мальовничих цветиць...


І своїм враженням старшокласники із задоволенням поділилися у «Книзі відгуків». Ось лише кілька з них:

Пускай Ваше творчество сделает жизнь других людей счастливее, как сегодня сделало мою жизнь…

…Спасибо за то что смогли зажечь в душах детей огонек тепла, надежды, веры в себя, в свои силы…От вас исходит море тепла, энергии, позитива. Вы заряжаете людей!… 

Сподіваємось, що ця виставка і зустріч не остання. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш відділ і отримати дозу позитива, світлої енергії та бадьорості від робіт майстрині Інни Красновської!